Domowe sposoby na walkę z alergią

0
1461

Alergie stają się coraz częstsze. Z jednej strony nie są aż tak groźne, ale z drugiej potrafią mocno obniżyć komfort życia. Dotyczy to wszystkich – i osób starszych i dzieci. Jej leczenie sprowadza się w przeważającej mierze do łagodzenia skutków, które objawiają się po kontakcie osoby wrażliwej z czynnikiem drażniącym, alergennym. Aby zmniejszyć ilość przyjmowanych leków, można zadbać o możliwie jak największe usunięcie alergenów z otoczenia, w którym przebywamy. Środki farmakologiczne przez to są potrzebne znacznie rzadziej. Dwa urządzenia domowego użytku, które wspierają walkę z alergiami to oczyszczacz powietrza i odkurzacz z odpowiednim filtrem powietrza.

Oczyszczacze powietrza

Osoby cierpiące na alergię pyłkową, czyli na pyłki różnych traw i drzew powinny dbać o to, by chociaż we własnym domu oddychać powietrzem oczyszczonym z alergenów. Jak to zrobić? Dobrym sposobem na przechwycenie fruwających w powietrzu alergenów odpowiedzialnych za pojawianie się objawów choroby jest oczyszczacz powietrza. Urządzenie to wyłapuje i zatrzymuje alergeny na wbudowanym filtrze i nie pozwala na ich dalsze krążenie w przestrzeni mieszkania. Dodatkowo, oczyszczacz pochłania zanieczyszczenia i zapachy. Dla wielu alergików oczyszczacze powietrza są prawdziwym wybawieniem i zapewniają spokój i wolność od alergii przynajmniej w domu.

Odkurzacze z filtrem HEPA

Kolejnym urządzeniem, w którym dochodzi do filtrowania powietrza jest odkurzacz. Stąd, prowadząc porządki domowe warto przy okazji upewnić się że stosowany przez nas odkurzacz workowy posiada filtr HEPA, który skutecznie zatrzymuje do 99% alergenów i drobnych nieczystości, takich jak kurz, pyłki, sierść zwierząt, zarodniki grzybów, a nawet niektóre wirusy i bakterie. Worki te często posiadają specjalną rekomendację Polskiego Towarzystwo Alergologicznego,

Posiadanie tych urządzeń – oczyszczacza powietrza i odkurzacza sprawia, że alergicy przynajmniej we własnym mieszkaniu mogą odetchnąć z ulgą, bez obawy o to, że za moment znowu będą zmagać się z uciążliwymi objawami alergii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here