Donice do domu, na taras lub ganek

0
791

Niezależnie od tego, jaki styl aranżacji wnętrz preferujemy, zazwyczaj staramy się, aby w domu, na tarasie lub balkonie posiadać chociaż po jednej roślinie. Kwiaty doniczkowe mają bowiem co najmniej dwie zalety. Po pierwsze, stanowią atrakcyjną dekorację. Po drugie znacząco poprawiają jakość powietrza. Jeśli chodzi o kwestie estetyczne, to liczy się jednak nie tylko kwiat, ale również donica, w której go umieścimy. Do wyboru są zarówno donice o tradycyjnym wyglądzie, jak również nowoczesne donice z systemem nawadniania oraz donice podświetlane.

Donice przeznaczone do domu i na zewnątrz

Jeszcze nigdy dotąd na rynku nie było takiego wyboru donic, jak teraz. W bogatym katalogu produktów dostępnych w polskich sklepach każdy znajdzie coś dla siebie. Dobrym przykładem może być sklep internetowy Donice Zadora. Sprzedawca proponuje zróżnicowany asortyment, który charakteryzuje się wysoką jakością wykonania, efektownym designem i trwałością. Dużym atutem sklepu jest podział produktów według kategorii, co bardzo ułatwia szybkie znalezienie produktu o konkretnych, oczekiwanych przez nas cechach.

Jeżeli chodzi o podział donic według przeznaczenia, to zakupić możemy donice do salonu, sypialni, łazienki, biura, ogrodu, na taras, donice wiszące oraz balkonowe. Co ciekawe, w sprzedaży dostępne są także donice do bonsai, donice do palm, donice do choinki oraz donice do warzyw. Wielu kupujących przykłada sporo uwagi do koloru wyposażenia. Biorąc pod uwagę takie kryterium, można wyróżnić donice: antracytowe, czarne, białe, srebrne, czerwone, żółte, brązowe, szare, zielone.

Istotną cechą podczas wyboru donicy jest również jej kształt. Bardzo modne w ostatnich latach stały się donice wysokie. Wyglądają szykownie zarówno wewnątrz domu, jak i na tarasie lub balkonie. Stanowią także bardzo fajny akcent dekoracyjny przestrzeni znajdującej się przy drzwiach wejściowych. Wciąż popularne są również donice podłużne, okrągłe i kwadratowe. Alternatywą do klasycznych donic mogą być doniczki geometryczne.

Donice z systemem nawadniania

Tempo życia w dzisiejszych czasach jest bardzo intensywne. Również rośliny mogą odczuć negatywne skutki takiego stanu rzeczy. Ich właściciele po prostu bardzo często zapominają o podlewaniu. Dlatego producenci donic, wprowadzili do sprzedaży donice z systemem nawadniania. W zależności od wielkości pojemnika może on zasilać znajdujące się w nim roślinę nawet do 12 tygodni.

Z czego składa się taka donica? W jej wnętrzu znajdziemy: wyjmowany wkład wewnętrzny, warstwę separującą (dopływ wody do rośliny), denko separujące, wkład wewnętrzny (umożliwia łatwą pielęgnację i przesadzanie roślin), korek, kanał wlewowy, wskaźnik poziomu wody, który zapewnia kontrolę procesu nawadniania.

Donice podświetlane

Zwolennikom niebanalnych rozwiązań w zakresie aranżacji przestrzeni, na pewno spodobają się donice podświetlane. Takie produkty dostępne są w sklepie Donice Zadora. Tego rodzaju instalacje nadają się chociażby do dekoracji wejścia do domu. W donicy można umieścić dowolną roślinę. Gdy zapadnie zmrok, donica rozświetli przestrzeń miłym dla oka światłem.

Donice podświetlane wykonuje się z polietylenu. Są odporne na działanie negatywnych czynników atmosferycznych i łatwe w utrzymaniu czystości. Do ich zasilania potrzebna jest zwykła świetlówka lub żarówka LED. Donice z podświetleniem dostępne są w różnych wariantach. W opcji są zarówno produkty o prostym, jak i designerskim wyglądzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here