Rolety screenowe

Rolety screenowe sprawdzają się znakomicie w przeszklonych, nowoczesnych budynkach, ale i w połączeniu z klasyczną architekturą. Stanowią bardzo efektowne zwieńczenie fasady. To rozwiązanie, które będzie funkcjonale i trwałe, a niebagatelne wzornictwo i estetyka ich wykonania zadowolą każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta.

Rolety screenowe to skuteczna ochrona przed negatywnym wpływem promieni słonecznych i gwarancja utrzymania komfortowej temperatury wewnątrz budynku, ale też różnorodne wzornictwo. Tego typu rolety mogą stanowić zabudowę altan ogrodowych oraz balkonów, lub być stosowane jako moskitiery chroniące przed owadami.

Jak to działa

Rolety zewnętrzne screen zbudowane są z konstrukcji aluminiowej, która składa się z kasety, prowadnic aluminiowych lub stalowych linek w otulinie poliamidowej, rury nawojowej, listwy dolnej i tkaniny refleksyjnej typu screen). W skrzynce rolety umieszczona jest rura nawojowa, w której zamontowany jest silnik najczęściej z:

  • przekładnią planetarną,
  • wyłącznikami krańcowymi,
  • wyłącznikiem przeciążeniowym,
  • odbiornikiem zdalnego sterowania (tylko przy sterowaniu pilotem).

Aby zapewnić roletom tego typu odporność na negatywne działanie warunków atmosferycznych, tkanina została wyposażona we włókna szklane oraz PVC. Dzięki temu dodatkowi są one również łatwe w czyszczeniu. Bez żadnego problemu rolety screenowe można zwinąć nawet, gdy są jeszcze mokre. Dzięki systemowi prowadnic bocznych, zintegrowanych z tkaniną, rolety mają zapewnioną stabilność oraz zabezpieczenie przed silnymi podmuchami wiatru. Za odpowiednie napięcie tkaniny i za jej trwałość odpowiada stosowany w roletach screen system ZIP. Rura, na którą nawija się tkaninę, umieszczona jest w skrzynce górnej. Tkaninowe rolety typu SCREEN mogą być montowane zarówno do ramy okna, do fasady lub bezpośrednio do ściany. Sterowanie za pomocą pilota lub przełącznika, sprawia, że są one łatwe w obsłudze nawet wówczas, gdy stanowią osłonę bardzo dużych przeszklonych połaci. Dla tych użytkowników, którzy preferują rozwiązania inteligentne istnieje możliwość integracji rolet z systemem zarządzania budynkiem.

Niezastąpiona dekoracja fasady, ale nie tylko

Bogactwo wzorów i barw tkanin, z których wykonane są rolety typu screen pozwoli dopasować je do koloru fasady i stylu, w którym jest utrzymana architektura budynku. Takie rolety świetnie prezentują się w nowoczesnych budynkach z dużymi przeszkleniami. Jednak nie tylko o wygląd tutaj chodzi, ich zaletą jest przede wszystkim ochrona wnętrz przed intensywnym nasłonecznieniem, i zachowanie prywatności osób wewnątrz budynku. Rolety screenowe skutecznie hamują docieranie światła zewnętrznego do pomieszczenia.

Funkcjonalność i niebagatelne wzornictwo

Rolety screenowe to bardzo modne rozwiązanie, zarówno w obiektach użyteczności publicznej, ale również w budownictwie mieszkaniowym. Pozwalają skutecznie zabezpieczyć wnętrza przed intensywnym nasłonecznieniem, zachować prywatność i skutecznie hamują docieranie światła zewnętrznego do pomieszczenia. Stanowią też elegancką i nowoczesną ozdobę fasady budynków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here