Dotykowe włączniki światła - poznaj ich zalety

Sterowanie oświetleniem w istotny sposób wpływa na funkcjonalność wnętrza. Na rynku dostępne są zarówno tradycyjne przełączniki, jak i dotykowe panele. Te ostatnie wyróżniają się wyglądem i funkcjonalnością. Co warto o nich wiedzieć?

Dotykowe włączniki światła przekonują do siebie coraz więcej osób. Inwestorzy doceniają ich liczne zalety i z chęcią wykorzystują w aranżacji wnętrz. Mogą być stosowane w pomieszczeniach utrzymanych w stylu nowoczesnym, jak i zaaranżowanych w inny sposób.

Eleganckie wzornictwo

Dotykowe włączniki światła zwracają uwagę przede wszystkim swoim designem. Są niezwykle estetyczne i eleganckie, a ich powierzchnia zupełnie gładka. Wykonane z hartowanego szkła przylegają płasko do ściany. Dzięki temu włącznik wygląda bardzo designersko i doskonale komponuje się z nowoczesnym wnętrzem, w którym szkło jest chętnie wykorzystywanym materiałem. Nie oznacza to jednak, że taki osprzęt nie może zostać zastosowany w innych aranżacjach. Sprawdzi się również we wnętrzach klasycznych, skandynawskich, glamour itd.

Sterowanie oświetleniem

Dostępne w sklepie Gajwer.pl włączniki dają możliwość sterowania oświetleniem za pomocą dotykowego panelu. Na jego powierzchni w centralnej części znajduje się niewielkie kółko. To ono umożliwia włączanie lub wyłączanie światła. Wystarczy jego delikatne dotknięcie opuszkiem palca. Panel jest podświetlany niebieskim lub czerwonym światłem, co informuje o tym, czy oświetlenie jest danej chwili włączone, czy wyłączone.

Co istotne, sterować światłem można też za pomocą pilota. Ta opcja wymaga jednak wyboru produktu oznaczonego symbolem „R”. Włącznik w połączeniu z pilotem poprawia komfort użytkowania wnętrza i gwarantuje wygodę użytkownikom.

Warto zwrócić uwagę, że w asortymencie sklepu Gajwer.pl poza dotykowymi włącznikami dostępne są też dotykowe ściemniacze. Za ich pomocą można zmieniać natężenie światła, dostosowując je do aktualnych potrzeb domowników. Ściemniacze sprawdzają się doskonale w pomieszczeniach, które pełnią kilka różnych funkcji. Mogą być stosowane na przykład w salonie oraz pokoju dziecięcym.

Bezpieczeństwo użytkowników

Niezależnie od tego, jaki osprzęt wybierzemy, nie wolno zapominać o bezpieczeństwie domowników. Dotykowe włączniki Livolo mają pod tym względem wiele zalet. Jedną z nich jest wspomniany wcześniej podświetlany panel. Dzięki niemu nawet w ciemności użytkownicy bez większych problemów zlokalizują włącznik i dotrą do niego, unikając przy niebezpiecznych upadków.

Kwestię bezpieczeństwa warto rozpatrywać też, biorąc pod uwagę ryzyko przypadkowego zachlapania wodą, czy dostania się do środka osprzętu wilgoci. Dużą zaletą włączników dotykowych Livolo jest szczelna obudowa, która minimalizuje związane z tym zagrożenia. Kolejny atut to niepalna obudowa. Z kolei zastosowany do produkcji szklanego panelu materiał gwarantuje jego odporność na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania, dzięki czemu ten może nam służyć przez wiele kolejnych lat bez pogorszenia swojej estetyki.

Decydując się na wybór osprzętu elektrycznego, należy pamiętać, że oprócz włączników konieczny będzie również montaż innych elementów. Wśród nich należy wymienić gniazda elektryczne, przyłącza multimedialne, osprzęt przeznaczony do sterowania roletami lub żaluzjami oraz ewentualnie ściemniacze. Wymienione wyżej elementy marki Livolo gwarantują spójną stylistykę. Mogą być montowane w wielokrotnej ramce w różnych konfiguracjach. Dzięki temu użytkownicy z łatwością dopasują osprzęt do swoich indywidualnych potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here