Bieliźniarka – przeżytek czy hit mody?

Już sama nazwa bieliźniarki przywodzi na myśl wnętrza retro w „babcinym” stylu. Tymczasem współcześnie projektowane modele wcale nie muszą być anachroniczne i przestarzałe. Zdobienia i romantyczne inspiracje coraz częściej zastępowane są minimalistycznymi formami i nowoczesnym oświetleniem. W dodatku szafa bieliźniana może być nie tylko stylowa, ale również niezwykle praktyczna, z powodzeniem zastępując różnego rodzaju regały, kredensy i komody.

Czym jest bieliźniarka?

Klasyczna bieliźniarka, zgodnie z automatycznie nasuwającymi się skojarzeniami, rzeczywiście jest meblem z czasów naszych babć i dziadków. I choć intuicja podpowiada, że służyła do przechowywania bielizny osobistej, w rzeczywistości jej zastosowanie było znacznie szersze. Mebel z szufladami i licznymi półkami na ogół wykorzystywany był jako miejsce, w którym znajdowały się rozmaite obrusy, serwety czy pościel. Dawniej meble tego typu bywały bardzo ozdobne: często stały na dekoracyjnych nóżkach, a ich fronty zdobiły fantazyjne ornamenty. Obecnie na rynku bez trudu znajdziemy zarówno projekty nawiązujące do dawnej sielskości, jak i całkowicie współczesne modele. Nowoczesna bieliźniarka na ogół jest wysoka, wąska i minimalistyczna. Do wyboru mamy modele z uchwytem i bez uchwytu, z asymetrycznymi wstawkami, a także z przyciągającym wzrok oświetleniem LED. Bez trudu dobierzemy więc produkt, który doskonale będzie pasował do naszej aranżacji.

Jak można wykorzystać bieliźniarkę?

Obecnie nie musimy przejmować się konwenansami i możemy swobodnie decydować o tym, jak wykorzystamy wybrane przez siebie meble. W związku z tym bieliźniarki mogą zastępować nam komody, jako miejsce do przechowywania kosmetyków, biżuterii, sprzętów AGD, ubrań, produktów spożywczych czy ręczników. Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb oraz pomieszczenia, w którym postawimy mebel. W przedpokoju może być schowkiem na buty, czapki i szaliki, w pokoju dziecięcym – miejscem na zabawki i ubrania, w salonie – lokalizacją kolekcji płyt z muzyką czy filmami, zaś w jadalni – szafką na naczynia i sztućce.

Bieliźniarki

Zaletą bieliźniarki może być również jej cena. Koszt pojedynczego egzemplarza może zaczynać się już od kilkuset złotych, co z pewnością nie jest wygórowaną kwotą za tak estetyczny i funkcjonalny element wystroju. Jej dostępność także nie stanowi problemu – bez trudu kupimy ją w meblowym sklepie internetowym, bez konieczności opuszczania własnych czterech ścian.

Bieliźniarka jako element nowoczesnej aranżacji

Na rynku dostępnych jest tak wiele modeli bieliźniarek o różnorodnym wzornictwie, że każdy bez problemu znajdzie idealny model dla siebie. Do wnętrz tradycyjnych najlepiej będzie pasował mebel w naturalnym kolorze dębu lub innego drewna. W stylu romantycznym sprawdzi się biała szafka z bladoróżowymi wstawkami lub nieco bardziej ozdobny model na nóżkach. Z kolei zwolennicy nowoczesności powinni postawić na odważne połączenie kolorów, minimalistyczną, geometryczną formę lub asymetryczną bieliźniarkę z przyciągającym wzrok oświetleniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here