Urządzanie nowego wnętrza to wyzwanie, szczególnie jeśli chodzi o wybór sofy i innych mebli pełniących więcej, niż jedną funkcję. Oto garść pożytecznych porad, jak nie utknąć na tym etapie i jak najszybciej móc cieszyć się nowym wnętrzem razem z bliskimi.

SOFA DOBRZE DOBRANA CZYLI…

Na dobry meblowy zakup składa się wiele czynników. Standardowo przy zakupie kierujemy się jakością wykonania, gabarytami, a także ceną. W przypadku sof szczególną uwagę warto zwrócić na dwie kwestie – estetykę oraz funkcjonalność.

FUNKCJONALNOŚĆ PRZEDE WSZYSTKIM

Nasza pierwsza rada zapewne dla nikogo nie będzie zaskakująca, ale warto ją powtórzyć. Przy wyborze mebli, a w szczególności różnego rodzaju sof, a także narożników, czy kanap, warto stawiać przede wszystkim na te, które są wielofunkcyjne, tym bardziej że za wielofunkcyjnością idzie często w parze oszczędność miejsca i zdecydowanie większy komfort użytkowania.

Sprytnie wbudowane w sofę, duże pojemniki na pościel są tu szczególnie korzystne, pozwalają bowiem zaoszczędzić miejsce w szafie, czy komodzie, które możemy przeznaczyć na coś innego.

Warto również zwrócić uwagę na to, jak dany model sofy się rozkłada. Wszyscy zapewne mieliśmy kiedyś do czynienia, czy to w domu rodzinnym, czy własnym, ze starymi meblami, których rozkładanie było prawdziwą udręką. Dobrze jest zabezpieczyć się przed takim scenariuszem zwracając uwagę na sposób rozkładania mebli oraz jakość elementów (najczęściej różnego rodzaju szyn) odpowiadających za nie. Z im lepszej jakości materiałów będą wykonane, tym większa gwarancja, że nie odmówią szybko posłuszeństwa. Jest to tym bardziej ważne, że przy dzisiejszej masowej produkcji elementy te nie zawsze możemy w prosty i tani sposób naprawić, czy wymienić.

Najbardziej rozchwytywane model sof to właśnie te, które łączą w sobie różnego rodzaju „sprytne rozwiązania” z estetycznym wyglądem, tak jak ma to miejsce np. w przypadku sof od Smartosfa.pl. Nic w tym dziwnego, bowiem szukając odpowiednich mebli do urządzanego wnętrza, kierujemy się przede wszystkim funkcjonalnością, która pozwoli nam jak najlepiej użytkować meble, nie tracąc przy tym cennego miejsca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here