Gdy Twoje dziecko wyrośnie już z pieluszek, a przewijak i łóżeczko ze szczebelkami znajdą swoje miejsce na strychu, warto zastanowić się nad zmianą wystroju pomieszczenia, w którym mieszka Maluszek. Najważniejsze, by pokoik był bezpieczny i funkcjonalny. Wybrane przez Ciebie akcesoria do pokoju dziecka muszą mieć zatem odpowiednie atesty i powinny być przystosowane do zabawy i kontaktu z małymi użytkownikami. Rynek produktów dla dzieci jest obecnie tak bogaty, że trudno zdecydować się od razu, dlatego warto przemyśleć swoje zakupy i skorzystać z porad, dzięki którym pokoik Twojego dziecka będzie jego bezpiecznym schronieniem i oczywiście królestwem zabawy.

Porządek to podstawa

Nikt nie lubi przebywać w pomieszczeniu, gdzie panuje nieład i bałagan. Jeszcze gorzej, gdy w żaden sposób nie można nad nim zapanować, bo znajdujące się tam przedmioty po prostu nie mają swojego miejsca. Wybierając więc akcesoria do pokoju dziecka, warto najpierw pochylić się nad takim zorganizowaniem przestrzeni, która da możliwość szybkiego i sprawnego uporządkowania zabawek. Do tej roli idealne wydają się przeróżne organizery oraz miękkie i kolorowe kosze na zabawki. Takie przedmioty wykonane z materiału, dają nam pewność, że dziecko nie skaleczy się ani nie uderzy chcąc szybko wyjąć lub schować zabawkę. Ciekawą propozycję znajdziesz w ofercie marki 3 Sprouts. Duże, małe i średnie pojemniki oraz ścienne organizery zostały ciekawie ozdobione przez śmieszne i kolorowe zwierzaki. Łatwo się je pierze i są w pełni bezpieczne dla dzieci. Kompletując taki zestaw nadajemy pomieszczeniu wyrazistości, pokój staje się weselszy, a Maluch ma do wyboru mnóstwo miejsca na swoje misie, samochody i inne skarby.

Innym ciekawym pomysłem na porządek w pokoju jest mata do zabawy Play&Go. Sprawdza się szczególnie przy drobnych klockach i tym podobnych gadżetach. Po zakończonej zabawie nie trzeba nic zbierać i układać, wystarczy ściągnąć troczki, przeobrażając matę w worek, który można odwiesić na ścianę. Żaden z klocków nie powinien się zgubić i wszystkie będą czekały bezpiecznie na kolejny dzień zabawy.

Nocne oświetlenie

Kupując akcesoria do pokoju dziecka, nie zapomnij, że będzie ono spędzało tam zarówno dzień, jak i noc. O ile w ciągu dnia zapalamy zwykle górne światło pod sufitem, to w nocy niezbędna jest mała lampka. Dzieci często budzą się nocą, nawołując w ciemności rodziców, lub ruszają w drogę do ich sypialni. Dobrze, by w takich chwilach towarzyszyła im ulubiona lampka – taka, którą łatwo utrzymać i nie poparzy małych rączek. Ciekawym produktem może być przenośna lampka marki Skip Hop. Daje delikatne przyjazne światło i jest bezprzewodowa. Dzięki wygodnemu uchwytowi łatwo wziąć ją do rączki, duży włącznik ułatwi zapalenie żarówki, a brak przewody sprawi, że lampka będzie mogła wyruszyć z dzieckiem w najdalszy zakątek mieszkania.

Praktyczne ozdoby

Urządzając pokój dla dziecka, nie można zapomnieć o jego wystroju. Oprócz mebelków i przydatnych przedmiotów warto pomyśleć także o ozdobach np. na ścianach. Tego typu akcesoria do pokoju dziecka również mogą być funkcjonalne i dość praktyczne. Na ścianie możesz zatem powiesić kolorową miarkę, by odmierzała wzrost dziecka, magnetyczną mapę świata, by oprócz zabawy uczyła otaczającego nas świata, czy kolorową półeczkę na książki lub drobiazgi.

Urządzając pokój swojego dziecka zawsze bierz pod uwagę jego preferencje i gust, by potem miało ochotę z niego korzystać. Rodzice często urządzają pokoik w taki sposób, jak same o nim niegdyś marzyły. Czasy się jednak zmieniają, a nasze dziećmi nie są nami, więc pozwólmy im decydować o kawałku ich przestrzeni.

Wszystkie wymienione gadżety dostępne są na stronie: https://bobomio.pl/dla-dziecka/akcesoria-do-pokoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here