folie antwłamaniowe

Włamania to jedno z najczęstszych przestępstw, z którymi można się spotkać w naszym kraju. Włamań dokonuje się głównie na tle rabunkowym, ale czasami zdarza się, że przestępcy próbują wejść do środka z innego powodu. Jednym ze sposobów zapobiegania włamaniom jest stosowanie ochronnych folii antywłamaniowych. Jak działa taka folia i dlaczego ludzie się na nią decydują? Zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu.

Folie antywłamaniowe – przed czym chronią szyby?

Folia antywłamaniowa ma za zadanie ochronić szybę przed uszkodzeniem w wyniku:

– rzucenia kamieniem,
– uderzenia pięścią,
– uderzenia twardym przedmiotem,
– wybuchu niewielkiego ładunku.

Nasze folie antywłamaniowe są zgodne z wytycznymi normy EN 356, która określa wytyczne dotyczące między innymi wytrzymałości, przepuszczalności światła oraz warunków, w których folia może ulec zniszczeniu.

Nasze folie antywłamaniowe to najwyższej jakości produktu przeznaczone do zabezpieczania przed włamaniem firm, biur oraz domów jednorodzinnych. Dzięki temu, że folie są bardzo cienkie, na pierwszy rzut oka nie da się ich dostrzec. Folie dostępne w naszej ofercie zostały wykonane z tworzywa sztucznego, które blokuje 99% padającego na ich powierzchnie promieniowania UV. Dzięki temu stanowią dodatkowe zabezpieczenie przed blaknięciem znajdujących się wewnątrz pomieszczenia przedmiotów.

Folia antywłamaniowa ma jeszcze jedną, bardzo ważną rolę – ma ochronić przed urazem osoby postronne, które znajdują się w miejscu zagrożenia urazem odłamkami tłuczonego szkła. Dzięki temu, że folia doskonale przylega do powierzchni szyby, nawet po jej stłuczeniu utrzymuje rozkruszone odłamki. To sprawia, że nie rozpryskują się one na wszystkie strony.

Folie bezpieczne – czym się charakteryzują?

Folie bezpieczne spełniają założenia normy EN 12600. One nie są tak wytrzymałe, jak folie antywłamaniowe. Ich głównym zadaniem jest ochrona przed zranieniem osób postronnych w wyniku wybicia szyby. Folia ochronna na szybę działa podobnie, jak folia, którą przyklejamy na szybę smartfona.

Jak montuje się folie antywłamaniowe i bezpieczne?

Ich montaż jest wyjątkowo prosty, ale wymaga cierpliwości i precyzji, dlatego warto zlecić go specjalistom. Przed naklejeniem folii konieczne jest dokładne oczyszczenie i odtłuszczenie szyby. Podczas naklejania należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy folia została równo przyłożona do powierzchni szyby. Jeśli nie, trzeba skorygować to już na samym początku, Jeśli się tego nie naprawi, folia będzie krzywo przyklejona i nie będzie wyglądać estetycznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here