Fotele idealne do kawalerki – jak wybrać mebel do wypoczynku w jednopokojowym mieszkaniu?

0
3449

W niewielkiej kawalerce wszystkie niezbędne sprzęty i meble muszą zmieścić się tylko w jednym pokoju. Tak ograniczona przestrzeń to wyzwanie, nawet gdy w mieszkaniu ma zamieszkać tylko jedna osoba lub para. Ważne jest zorganizowanie aranżacji w taki sposób, by odpowiadała na wszystkie potrzeby domowników, w tym na potrzebę wypoczynku. Aby zapewnić im taką możliwość, można ustawić w kawalerce wygodne fotele. Sprawdź, na jakie modele postawić w jednopokojowym mieszkaniu.

  1. Fotele rozkładane – wygodne miejsce na drzemkę po pracy
  2. Fotel uszak – stylowy kącik wypoczynkowy
  3. Narożnik w stylu skandynawskim – wielofunkcyjny mebel dla każdego

Kawalerka o powierzchni 25-30 metrów kwadratowych może być stylowa i funkcjonalna, jeśli mądrze zaaranżuje się dostępną w niej przestrzeń. W przeciwnym razie mieszkanie będzie zagracone i pełne przedmiotów oraz mebli, które sprawdzają się dobrze jedynie w dużych lokalach mieszkalnych. Jakie fotele są odpowiednie do kawalerek?

Fotele rozkładane – wygodne miejsce na drzemkę po pracy

Jeśli chce się stworzyć praktyczny i wygodny kącik wypoczynkowy do relaksowania się po pracy lub podczas czytania książek, dobrze jest postawić na fotele rozkładane. Są to modele, które mogą służyć również jako miejsce do spania dla nieoczekiwanego gościa. Rozkładany fotel z podnóżkiem i wysokim oparciem umieszczony w pobliżu okna lub telewizora sprawdzi się nawet w niewielkiej kawalerce, gdyż na co dzień zajmuje znacznie mniej miejsca niż duża kanapa lub narożnik. Dodatkowo fotele rozkładane sprawdzą się jako miejsce do wypoczynku w kawalerkach, w których domownikom udało się znaleźć miejsce na klasyczne łóżko.

Fotel uszak – stylowy kącik wypoczynkowy

Nowoczesny fotel uszak jest jednym z najpopularniejszych mebli wypoczynkowych. Wysokie oparcie z charakterystycznymi zagłówkami, głębokie siedzisko i miękka tapicerka sprawiają, że uszak jest znakomitym wyborem dla każdego, kto szuka wygodnego mebla do popołudniowego relaksu. Fotel uszak prezentuje się stylowo nawet na niewielkiej przestrzeni. Szczególnie dobrze wygląda w towarzystwie nowoczesnej, wysokiej lampy stojącej, która przyda się w czasie czytania. Jeśli ma się ochotę i możliwości, warto połączyć uszak z praktycznym podnóżkiem. Dzięki niemu będzie można rozprostować nogi i odprężyć się nawet po wyjątkowo ciężkim dniu w pracy.

Narożnik w stylu skandynawskim – wielofunkcyjny mebel dla każdego

Meble tapicerowane do kawalerki powinny pełnić możliwie jak najwięcej funkcji. Wiele osób z tego powodu stawia na narożnik w stylu skandynawskim, który zastąpi odrębny fotel i łóżko. W ciągu dnia narożnik sprawdzi się jako miejsce do przyjmowania gości i wypoczynku po pracy, natomiast w nocy zmieni się w wygodne, duże łóżko. Dzięki temu jeden mebel będzie pełnić dwie różne funkcje, co pozwoli zaoszczędzić przestrzeń. Narożnik w stylu skandynawskim jest obecnie jednym z mebli, który cieszy się ogromną popularnością ze względu na estetykę wykonania i wielofunkcyjność. Na uwagę zasługuje zwłaszcza szeroka gama kolorystyczna obić, dzięki której bez trudu znajdzie się tapicerkę w wymarzonym kolorze.

Jeśli szukasz mebli wypoczynkowych do kawalerki, pamiętaj, że ich forma powinna być możliwe prosta. Ograniczona przestrzeń wyda się jeszcze mniejsza, jeżeli zdecydujesz się na meble, które wyglądają masywnie i posiadają bogate zdobienia. Dobrym wyborem są fotele i narożniki w stonowanych, jasnych barwach bez wzorów. Jeśli mebel wypoczynkowy posiada wzorzyste i kolorowe obicie, pamiętaj, by zrównoważyć ten wyrazisty akcent, subtelniejszymi elementami wyposażenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here