Funkcjonalne meble do dziecięcego pokoju

Umeblowanie dziecięcego pokoju to czysta przyjemność. Na rynku dostępna jest szeroka oferta dziecięcych mebelków. W pierwszych latach życia dziecka to jednak rodzic ma wpływ na zakupowe decyzje. Zazwyczaj oczekuje się, że zakupione rzeczy będą świetnie się prezentowały, ale będą też komfortowe w użytkowaniu. To przecież opiekun dba o maluszka i korzysta ze sprzętu. Podczas urządzania dziecięcego pokoju nie można zapomnieć o trzech podstawowych typach mebli: łóżeczku, komodzie z przewijakiem oraz szafie.

Wielozadaniowe łóżeczko

Niemowlęta większość czasu spędzają w łóżeczku. Wybór łóżeczka ma ogromne znaczenie. Jeśli lubimy funkcjonalne rozwiązania, to warto kupić łóżeczko, które rośnie razem z dzieckiem. Jako przykład można podać łóżeczka 7 w 1, które są produkowane i sprzedawane przez firmę Tweeto.

Łóżeczka 7 w 1 to meble niesamowicie solidne i wytrzymałe. Ich zadaniem jest towarzyszyć w różnych etapach życia dziecka. Rodzice doceniają te meble również ze względu na fakt, że kupując taki egzemplarz, mają spokój na wiele lat. Tego rodzaju łóżeczko jest bowiem:

  • łóżeczkiem dostawionym do łóżka rodzica,
  • przewijakiem,
  • łóżeczkiem dziecięcym na stałych nóżkach,
  • łóżeczkiem mobilnym na kółkach,
  • łóżkiem dla dziecka w wieku 2-5 lat,
  • kojcem dla dziecka,
  • stolikiem z dwoma krzesełkami dla dzieci i dorosłych.

To niesamowite, że tak wiele funkcji może posiadać jeden mebel. Co ciekawe, takie łóżeczko można rozbudować i stworzyć z niego kołyskę lub bujak dziecięcy. Wystarczy dokupić dedykowany do nich mechanizm lub płozy do bujania.

Łóżeczka 7 w 1 wyróżniają się nie tylko funkcjonalnością, ale także nowoczesnym designem i wysoką jakością wykonania. W ofercie są produkty w takich kolorach jak: biel, naturalny buk, miętowy, różowy lub wenge. Użyte do ich pomalowania farby są bezpieczne dla zdrowia dziecka (posiadają certyfikaty), jak również niezwykle trwałe. Łóżeczka posiadają zaokrąglone krawędzie. Intencją producenta jest jak najdłuższa możliwość bezpiecznego korzystania z mebla.

Do łóżeczka zaprojektowano wyjątkowe akcesoria. Dostępne są komfortowe materace, baldachimy, ochraniacze na szczebelki, pościele dla dzieci. Dzieciom szczególnie podoba się wykonana z naturalnych materiałów karuzela nad łóżeczko.

Komoda z przewijakiem

Drugim rodzajem mebla, który musi znaleźć się na wyposażeniu pokoju małego dziecka to komoda z przewijakiem. Dobrze zaprojektowana komoda pozwala na wykonanie wszystkich niezbędnych przy niemowlęciu czynności. Komoda składa się zazwyczaj z dwóch zasadniczych części, to jest z szafki z szufladami oraz zintegrowanego z nią przewijaka. Mebel ten przydaje się podczas przewijania, ubierania, po kąpieli, ale również do zabawy z dzieckiem. W szufladach powinno znaleźć się miejsce na pieluchy, kosmetyki oraz odzież dziecka.

Dużym uznaniem wśród rodziców cieszą się komody od firmy Tweeto. Są to niezwykle stabilne meble dziecięce. Ich konstrukcja daje pełną gwarancję bezpieczeństwa maluszka. Komody tej firmy są praktyczne, ale cechuje je także subtelna elegancja.

Szafa

W dziecięcym pokoju powinna znaleźć się także szafa. Szafa umożliwia utrzymanie porządku w dziecięcej garderobie. W ofercie sklepów znajdują się różne rodzaje szaf. To, na jaki model się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od wielkości pomieszczenia.

Na uwagę zasługują szafy o wyglądzie tipi. Jest to innowacyjny sposób przechowywania ubrań. Szafa składa się ze skrzyżowanych ukośnie belek oraz półki. Jest to mebel niezwykle pojemny, ale jednocześnie nie zajmuje zbyt wiele miejsca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here