Niezawodne pomysły na zmianę wyglądu szaf

0
962

Powszechnie uważa się, że jeśli jakaś rzecz już się nam nie podoba lub psuje się, to trzeba ją wymienić na nową. Co jeśli jednak mamy do tej rzeczy szczególny sentyment lub po prostu nie lubimy zmian? Tak jak istnieje rozbudowany rynek nowych mebli, tak również dostępna jest cała masa artykułów do tego, aby móc naprawić te stare. Poniżej przedstawiono kilka sprawdzonych pomysłów na nadanie ulubionemu meblowi nowego życia.

Uchwyty gwarancją szybkiej metamorfozy mebla

Wymiana uchwytów meblowych to najszybsza, najprostsza i najbardziej efektowna z możliwych do dokonania zmian. W sprzedaży jest naprawdę wiele rodzajów tego typu akcesoriów. Niesamowicie rozbudowaną ofertę posiada sklep internetowy Skandynawskie Uchwyty. Z całą pewnością można w nim zakupić każdy dostępny na rynku model uchwytu.

Producenci uchwytów tworzą produkty do mebli w różnych stylach. W opcji są uchwyty do mebli stylizowanych na nowoczesne, jak i tradycyjne. Tak samo jeśli chodzi o materiał, z którego wykonano uchwyty meblowe. Do wyboru są uchwyty wykonane z drewna, mosiądzu, miedzi, skóry, ceramiczne lub żeliwne. Część z nich posiada właściwości antybakteryjne oraz antywirusowe.

Jeśli natomiast chodzi o rodzaj uchwytu, to mamy sposobność zakupu: gałek, uchwytów podłużnych, wpuszczanych, muszlowych, krawędziowych, typu T-bar lub typu L-bar. Na uwagę zasługuje również atrakcyjna kolorystyka oraz dodatkowa funkcjonalność uchwytu. Może on posiadać wbudowany zamek. To świetne rozwiązanie do szafek typu konsola lub sekretarzyk oraz różnego rodzaju komód.

Farba do mebli na trudniejsze przypadki

Jeżeli nasz mebel stracił kolor, posiada zarysowania lub pęknięcia, to musimy mu poświęcić więcej uwagi. Najprościej jest z meblami wykonanymi z drewna. W sklepach dostępne są specjalne farby do ich malowania.

Nie można zapomnieć o właściwym przygotowaniu szafki do malowania. Jeśli nie odkurzymy i nie odtłuścimy mebla, to nie pomoże nawet najwyższej jakości farba. Drewniane szafki warto wcześniej przeszlifować. Pozwoli to nam na pozbycie się starej farby i wyrównanie powierzchni.

W przypadku mebli wyprodukowanych z innych materiałów niż drewno, warto dokładnie dobrać farbę do malowanej powierzchni. W niektórych przypadkach przed nałożeniem warstwy emalii, należy pomalować mebel podkładem, dzięki któremu zapewnimy lepszą przyczepność i trwałość farby.

Okleina to sposób na całkowitą zmianę wyglądu szafki

Współcześnie produkowane okleiny do mebli to produkty, za pomocą których można istotnie zmienić oblicze mebla. Najpopularniejsze są okleiny wykonane z folii PCV, na którą nanoszony jest nadruk w zasadzie o dowolnym wzorze. W zależności od oferty konkretnego sklepu, możemy zamówić okleinę w rolce lub w arkuszu. Niektórzy sprzedawcy oferują sprzedaż oklein na wymiar.

Gdy zdecydujemy się na okleinę lepszej jakości, możemy być pewni, że zabezpieczy ona mebel przed zarysowaniami. Dobrego gatunku folie są nietoksyczne i nie posiadają zapachu. Mogą być zatem spokojnie stosowane na meblach, które znajdują się w pokoju dziecięcym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here