Gustowny i przytulny fotel do Twojego mieszkania

Niegdyś kojarzony z seniorami, którzy – wygodnie w nim usadowieni – snuli mniej lub bardziej fascynujące opowieści z lat młodości. Niewątpliwie fotel, bo o nim mowa, to mebel jedyny w swoim rodzaju – sentymentalny, zachęcający do relaksu, do zanurzenia się w lekturze, oddania się dźwiękom muzyki z filiżanką herbaty lub kawy w dłoni. To również mebel idealny do pokoju dziecięcego. Trudno byłoby wyobrazić sobie domowe zacisze bez ulubionego fotela.

Retro, a może nowoczesny

Jakie fotele są dziś na topie? Niewątpliwie ostatnie lata należą do modelu wyjątkowego, przywodzącego na myśl minione lata i współczesny dizajn. Fotel uszak to mebel, wobec którego nie da się przejść obojętnie. Dlaczego? Swoją formą i kolorystyką potrafi skupić na sobie całą uwagę każdej osoby, która wchodzi do pomieszczenia, w którym to właśnie on dzierży pozycję lidera wystroju. Ten charakterystyczny – dość dużych rozmiarów – fotel jest nie tylko piękny, ale i cała jego konstrukcja i obicie zapraszają, by od razu wypróbować jego możliwości w zakresie zapewnienia nam relaksu.

Fotel typu uszak jest na tyle duży, że pozwala na przyjęcie najwygodniejszej pozycji siedzącej. Wystarczy kilka minut w jego towarzystwie, aby ukoić nerwy i zapomnieć o ciężkim dniu.

Aby spotęgować ten pozytywny efekt, warto wybrać taki model i kolor, które będą pasować idealnie do pokoju i staną się odzwierciedleniem naszego gustu i stylu. Oferta handlowa jest obecnie na tyle różnorodna, że z pewnością każdy znajdzie swój wymarzony fotel w tym typie.

Przeglądając katalogi firm wnętrzarskich, na pewno zauważymy zarówno tradycyjne modele foteli uszaków – stylizowane na modne obecnie retro, utrzymane w kanonie estetyki sprzed lat –, jak i unowocześnione, o uproszczonej formie, dopasowanej do królującego nadal w wielu domach stylu minimalistycznego.

Kolor ma znaczenie

Monochromatyczny, dopasowany do kolorystyki pokoju? A może w kolorze z zupełnie innej palety barw jako dynamiczny kontrapunkt dla jednolitego tła, tworzonego przez ściany, podłogę i inne meble?

Niezależnie od tego, jaką rolę aranżacyjną wybierzemy dla fotela uszaka, w sposób niezwykły uatrakcyjni on każde miejsce, w którym się znajdzie. To jeden z tych mebli, które są w stanie zainteresować każdego, zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. 

Model stworzony z myślą o domowym klimacie i – niezależnie od czasów – doskonale wpisujący się w ten klimat w każdym domu, bez względu na to, czy będzie to duża willa, mieszkanie w kamienicy, czy nowoczesny budynek wielorodzinny.

O powodzeniu fotela uszaka decyduje nie tylko jego forma, ale również kolorystyka, dobór tapicerki i wzornictwa. Doskonale będzie się prezentował zarówno fotel w bordowym aksamicie ze złotymi akcentami (np. nóżkami), jak i fotel w stylu eko – z obiciem wykonanym z materiałów z domieszką lnu, utrzymany w naturalnych kolorach (bieli, écru, czy w szarościach).

Powodzeniem cieszą się również mocne kolory, nawiązujące do świata natury – modne dziś zielenie i barwy kojarzone z bujną roślinnością egzotyczną. W nowoczesnych wnętrzach doskonale prezentują się także fotele ze wzorami graficznymi, popularnymi motywami popkultury itp. W pokojach dziecięcych pięknie będą wyglądały fotele uszaki w kolorach pastelowych, w groszki, z motywami z bajek itp.

Wciąż powstają nowe wersje foteli uszaków. Jednymi z ciekawszych są uszaki bujane, które jeszcze bardziej niż tradycyjne, osadzone na nóżkach, służą perfekcyjnemu relaksowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here