Innowacyjne rozwiązania dla branży budowlanej

W biznesie budowlanym posiadanie przez firmę odpowiedniego sprzętu do wykonania danej inwestycji jest kluczowe. Nie oznacza to jednak, że każda z nich musi mieć magazyny wypchane każdym znanym rodzajem wiertarki, młotka albo piły mechanicznej. Wręcz przeciwnie, firmy odchodzą od systemu chomikowania sprzętu budowlanego na rzecz jego doraźnego wypożyczania. Rozwiązanie znane głównie z oferty dla osób indywidualnych stało się w ostatnich latach popularne także w sektorze biznesowym.

Lekki i ciężki sprzęt budowlany

Najczęściej wypożyczane są lekkie oraz ciężkie sprzęty budowlane wykorzystywane praktycznie na każdym placu budowy. To między innymi urządzenia wiercące, kujące i burzące, pompy, zagęszczarki, spawarki i sprężarki. Z cięższych sprzętów chodzi przede wszystkim o maszyny jezdne takie jak koparki, koparko-ładowarki, walce a nawet wózki widłowe. Rodzaj sprzętu i możliwość jego wynajęcia firma wypożyczająca może niekiedy uzależniać od posiadanych uprawnień przez klienta lub osobę wskazaną przez niego do obsługi maszyny. Czasami prócz wynajmu sprzętu można zamówić też usługę jego użytku, czyli mówiąc wprost – wykopania dołu koparką, wykucia ściany czy nawiercenia otworów wynajętą wiertarką.

Wynajem elektronarzędzi

Do rodzaju sprzętów lekkich należą wszystkie elektronarzędzia, czyli sprzęty wykorzystujące do pracy moc prądu. To nie tylko wiertarki, wkrętarki, piły i pilarki, ale też szlifierki, pistolety na gwoździe, zgrzewarki, myjki, agregaty prądotwórcze, osuszacze, sprzęt oświetleniowy a nawet kosiarki i sprzęt sygnalizacyjny drogowy. Wszystkie urządzenia i maszyny, które można spotkać na wszelkiego typu placach budowy, można też bez problemu wypożyczyć.

Ogrodzenia i rusztowania

Warto zauważyć, że wynajem sprzętu budowlanego z https://www.jpd.com.pl/ obejmuje także takie elementy jak ogrodzenia i systemy wygrodzeniowe w tym trapezowe płoty oraz druciane siatki. Do tego grona należą również rusztowania, bez których nie da się wykonać praktycznie żadnej pracy na wysokościach. Większość firm wynajmujących sprzęt dla budownictwa ma w swojej ofercie także wypożyczanie sprzętu ochronnego jak kaski, gogle i liny zabezpieczające.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here