Jak dbać o elementy nierdzewne?

Różne materiały są wykorzystywane do poręczy, ale od pewnego czasu największą popularnością cieszy się stal nierdzewna. Przede wszystkim jest to związane z ich trwałością i odpornością, a także z nowoczesnym wyglądem. Pamiętajmy jednak o tym, że choć dobrze podtrzymuje drewniane słupki, to jednak wymaga dokładnej pielęgnacji. Dlatego sprawdźmy, jak należy dbać o elementy nierdzewne.

Dlaczego tak chętnie wybieramy elementy nierdzewne?

Bez wątpienia istnieje wiele powodów, dla których tak chętnie wybieramy poręcze z elementami nierdzewnymi, ale jednym z najważniejszych jest wysoka jakość, jaką się odznaczają. Poza tym bardzo ważne jest to, że są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Dzięki temu można je łączyć z wieloma materiałami, np. z drewnem. W takim przypadku potrzebna będzie solidna górna część, która przytrzyma belkę, a później połączy się ją z poręczą. Dobrym przykładem takich elementów jest: https://gigastal.pl/balustrady-nierdzewne-z-drewnem-gorne-mocowania-slupkow-drewnianych-profil-c-158_546.html.

Warto też zaznaczyć, że elementy, które są wykonane ze stali nierdzewnej, odznaczają się ciekawym wyglądem i nadają poręczy lekkości. Poza tym takie rozwiązanie sprawdzi się w wielu przypadkach.

Jak czyścić elementy nierdzewne?

Pamiętajmy o tym, że stan i wygląd poręczy zależy od tego, jak zadbamy o wszystkie części, z jakiej się składa. Chodzi tu również o elementy nierdzewne, które przytrzymują drewniane belki. Dlatego konieczne jest to, żebyśmy stosowali właściwą pielęgnację. Powinniśmy też zwrócić uwagę na to, że stal nierdzewna nie wymaga konserwacji, ale często ich powierzchnia wymaga czyszczenia. Zauważmy, iż wystarczy stosować się do paru zasad, a będziemy mogli cieszyć się elementami ze stali nierdzewnej o nienagannym wyglądzie przez wiele lat.

Wybieraj miękkie szmatki i gąbki

Bardzo ważne jest to, żebyśmy zawsze wybierali miękkie szmatki lub gąbki, którymi chcemy umyć elementy nierdzewne. Zwróćmy uwagę na to, że wspomniany materiał jest odporny na korozję dzięki barierze ochronnej powstającej na jego powierzchni. Dlatego, jeżeli ją zniszczymy to zabrudzenia, bakterie i kurz z łatwością będzie mógł się gromadzić w rysach. Właśnie z tego powodu powinniśmy omijać szorstkie szczotki.

Stosuj delikatne detergenty

Kolejną ważną zasadą prawidłowej pielęgnacji górnej części słupka drewnianego ze stali nierdzewnej jest to, żebyśmy stosowali odpowiednie środki czystości. W tym przypadku wystarczą delikatne detergenty, np. płyn do mycia naczyń bądź mydło. Powinniśmy natomiast omijać produkty, które mają w swoim składzie chlorek, czyli np. preparaty do czyszczenia kafelków. Poza tym barierę ochronną mogą zniszczyć środki do mycia srebra, zatem lepiej ich nie wybierać.

Wypoleruj powierzchnię 

Choć dotyczy to przede wszystkim względów estetycznych, to jednak i tak warto regularnie polerować powierzchnię nierdzewne. Dzięki temu ciągle będzie się wyróżniać charakterystycznym błyskiem. Poza tym skutecznie pozbędziemy się odcisków i będziemy przeciwdziałać zmatowieniu górnej części słupka drewnianego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here