Wybór armatury łazienkowej powinien być przemyślany. Oprócz walorów wizualnych, które będą współgrały z resztą wystroju, należy zwrócić również uwagę na jej funkcjonalność. Warto kierować się m. in. renomą producenta oraz precyzją wykonania tego rodzaju wyposażenia.

Na co zwracać uwagę w trakcie zakupu armatury łazienkowej?

Termin: armatura łazienkowa odnosi się do wszystkich elementów wyposażenia, takich jak: kurki, zawory potocznie nazywane bateriami umieszczonymi nad umywalkami, wannami oraz w brodzikach. Są to elementy, które najczęściej służą latami, dlatego wybór odpowiedniej jest bardzo ważny. Armatura łazienkowa, która jest niezawodna będzie służyć przez długie lata. Inwestycja w produkt, który jest nieco droższy z pewnością się opłaci. Nie chodzi tutaj jedynie o to, aby był to designerski gadżet. Ważne jest, by zostały odpowiednio dobrane parametry oraz pod uwagę zostały wzięte preferencje użytkowników.

Przede wszystkim należy dobierać baterię kompatybilną z wymiarami umywalki. Ważne również jest, na jakiej wysokości zostanie zamontowana. Zbyt wysoko znajdujący się kran spowoduje, że woda będzie rozchlapywać się na boki, a korzystanie z niego będzie bardzo niekomfortowe. Przed wyborem armatury należy dokonać pomiarów umywalki oraz odległości od ściany – szczególnie, gdy wybór padł na baterie naścienne i podtynkowe. W przypadku brodzika czy wanny parametry te nie są już tak istotne, tutaj można kierować się jedynie własnymi preferencjami.

Najczęściej wybierane armatury stojące. Najlepiej sprawdzają się te z jednym uchwytem, dzięki czemu znacznie oszczędza się wodę. Są również wygodniejsze w użytkowaniu dla dzieci niż tradycyjne kurki. Innym równie popularnym modelem są baterie ścienne, najlepiej sprawdzające się w przypadku wanien i brodzików. Warto jednak pamiętać, że wybór takiego wariantu należy zaplanować przed wykończeniem ścian łazienki. Baterie podtynkowe zazwyczaj instaluje się pod prysznicami – ze ściany wystaje jedynie dźwignia, która steruje się strumieniem wody, natomiast cały mechanizm jest ukryty.

Design armatury a reszta wyposażenia

Niestety wygląd nie zawsze idzie w parze z jakością, dlatego pięknie prezentująca się armatura może być kłopotliwa w użytkowaniu lub montażu. W czasie wyboru armatury warto zasięgnąć porady specjalisty. Równie dobrym wyborem jest zdecydowanie się na baterię od wiodącego producenta, który szczególną uwagę przykłada do detali i jakości wykonania urządzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here