Jak oświetlić salon z jadalnią

Pokój dzienny to miejsce, w którym spędzamy wiele czasu. Cała rodzina spotyka się tu, by spędzać ze sobą czas. Pokój dzienny musi być tak zaaranżowany, by był nie tylko stylowy, ale i funkcjonalny. Jedną z najważniejszych kwestii jest tu oświetlenie. Jakie lampy do salonu wybrać? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Oświetlenie jest wszechstronnym narzędziem projektowym, które może być wykorzystane do wzbogacenia Twojego domu na wiele sposobów, poprzez podkreślenie cech architektonicznych, zapewnienie dramatycznych efektów dekoracyjnych, stworzenie iluzji przestrzeni i zdefiniowanie stref w otwartych przestrzeniach.

Jakie lampy do salonu wybrać?

Pokoje dzienne są zazwyczaj jednymi z najbardziej towarzyskich pomieszczeń w domu, służącymi do relaksu, rozrywki, oglądania telewizji lub czytania, dlatego oświetlenie musi być elastyczne. Postaw na lampy, które możesz dostosowywać do swoich potrzeb i preferencji.

Unikaj tylko umieszczania lamp wokół obwodu pokoju, co pozostawia ciemną dziurę w centrum. Kluczem do dobrze oświetlonego salonu jest wprowadzenie wielu warstw, które płynnie integrują zarówno oświetlenie otoczenia, dekoracyjne, jak i zadaniowe.

W salonie idealnie sprawdzą się lampy azzardo izza, a także żarówka led gu10 230v. W naszym sklepie znajdziesz również stylowy klosz do lampy ogrodowej.

Obecnie najbardziej popularne nowoczesne lampy są właściwie przeróbkami tradycyjnych opraw. Ostatnie postępy w technologii stworzyły kilka nowych możliwości oświetleniowych, a co za tym idzie, poszerzyły nasze horyzonty, jeśli chodzi o oprawy. Pojedyncza lampa wisząca może dodać efektu „wow”, podobnie jak kilka żarówek z wytrawionego szkła zawieszonych na różnych długościach.

Oświetlenie główne i dodatkowe

Staraj się łączyć oświetlenie otoczenia, oświetlenie zadaniowe i akcentujące, zamiast polegać tylko na jednym rodzaju światła w pomieszczeniu, co może dać płaski efekt. Zamiast tego umieść lampy obrazkowe, oświetlenie półek, lampy na różnych ściemnialnych obwodach, aby stworzyć efekt warstwowy z dużą elastycznością i kontrolą. Pamiętaj, że klasyczne pokoje często korzystają z kompensacji bardzo nowoczesnymi oprawami, podczas gdy współczesne schematy są często wzmacniane przez tradycyjne lub retro oświetlenie.

Salon z kuchnią – jakie oświetlenie wybrać?

Coraz chętniej stawiamy na połączenie salonu z kuchnią. W takich konfiguracjach najlepiej sprawdzi się oświetlenie zadaniowe, które w zależności od potrzeb możesz skierować na miejsce, które w danym momencie jest potrzebne. Trzeba jednak wiedzieć, jak oświetlić konkretne miejsca w salonie, aby przebywanie w nim było jak najbardziej przyjemne.

Dobrym sposobem na wprowadzenie nowoczesnego charakteru może być zakup lampki z lewitującą żarówką, która zaskoczy wszystkich gości i domowników.

Pamiętaj, że w salonie potrzebujesz mniej intensywnego oświetlenia, niż w kuchni. Kuchnia to miejsce, w którym gotujesz, ale także przygotowujesz posiłki. W kuchni idealnie sprawdzą się więc lampy, umieszczone w równomiernych odstępach nad przestrzenią roboczą.

W pokoju dziennym ważny jest także klimat – postaw na oświetlenie, które ten klimat wprowadzi. Idealnie sprawdzą się więc lampy stojące lampy gabinetowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here