Jak pozbyć się gryzoni?

Nocne wycieczki myszy i szczurów często przyprawiają nas o ciarki. To, że wywołują nieprzyjemne uczucia, to jednak tylko połowa problemu. Gryzonie niszczą żywność i inne przedmioty znajdujące się w naszych domach i mieszkaniach. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na ich zwalczenie. Polecamy najpierw wypróbować te humanitarne metody, a dopiero w razie konieczności przejść do pozostałych.

Skuteczny sposób na myszy i szczury? Kot!

Kot to naturalny wróg myszy. Jego obecność w mieszkaniu sprawi, że gryzonie po prostu będą bały się przestąpić próg Twojego domostwa. Gdy odważą się na tak zuchwały krok, Twój pupil szybko pokaże im, gdzie ich miejsce. W dodatku nie będziesz musiał się martwić, że kociak swoje łowcze instynkty będzie chciał wyładowywać na Tobie – ich ofiarą padną myszy i szczury, a Ty będziesz spokojny o swoje stopy i dłonie.

Tradycyjne metody walki z gryzoniami

Myszy i szczury można odstraszyć za pomocą zapachów. Nie tolerują one woni dzikiej mięty, czosnku, rumianku, oleandra, świeżych zielonych liści pomidorów czy lakieru do włosów. Duże ilości tych produktów warto umieścić w pobliżu gniazd gryzoni i wszystkich zakamarków, w których lubią przebywać. Możesz też rozłożyć w domu rozciętą cytrynę (im bardziej spleśniałą, tym lepiej) – podobno jej zapach skutecznie odstrasza myszy. Takie sposoby są efektywne zwłaszcza jako działania profilaktyczne lub w przypadku pojawiania się jednego lub dwóch gryzoni. Gdy mamy do czynienia z prawdziwą inwazją, mogą okazać się niewystarczające.

gryzonie

Elektroniczne odstraszacze na myszy

Co prawda nienaturalną, ale wciąż humanitarną metodą jest zastosowanie odstraszacza myszy. To elektroniczne urządzenie, które emituje fale ultradźwiękowe niesłyszalne dla ludzkiego ucha, ale za to nieznośne dla gryzoni. Podłącza się je do prądu i po prostu czeka na efekty. Po kilku dniach od rozpoczęcia działania odstraszacza myszy i szczury powinny na dobre uciec z Twojego domu.

Pułapki i trutki na szczury

Jeśli naturalne sposoby nie działają, a w pobliżu nie widać kota, pozostaje jedno – uciec się do radykalnych metod. Współczesny rynek oferuje szeroki wybór pułapek gryzonie. Możesz wybierać pośród tych tradycyjnych lub lepów na myszy i szczury. Najlepiej zdecydować się na taką, która nie zabija, a tylko unieruchamia zwierzę, choć w sprzedaży są oczywiście dostępne pułapki zatrzaskowe, uśmiercające gryzonie. Inną opcją jest zastosowanie trutki, co bez wątpienia pozwala skutecznie uporać się z problemem niechcianych gości. Pamiętaj jednak, aby wybrać preparat, który nie przysporzy gryzoniom cierpień i będzie bezpieczny dla otoczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here