Przecinarka do płytek ceramicznych niezastąpionym narzędziem glazurników

Szybki i starannie przeprowadzony remont to nie tylko zasługa dobrego fachowca. Równe położenie i docięcie płytek nie byłoby możliwe bez odpowiednich narzędzi. Co więc powinien posiadać każdy profesjonalista?

Przecinarki dla każdego

Obecnie na rynku każdy majsterkowicz, niezależnie od poziomu doświadczenia, może znaleźć idealną przecinarkę dla siebie. To podstawowe narzędzie, które ułatwia i przyspiesza kładzenie wszelkiego rodzaju płytek. Wszystko zależy od  naszego doświadczenia oraz powierzchni, na której będziemy pracować. Najprostszym i jednocześnie najtańszym urządzeniem jest ręczna przecinarka, czyli tzw. gilotyna. Jej największą zaletą jest całkowity brak pylenia oraz konieczności zmiany wody chłodzącej, jak ma to miejsce w przypadku modeli elektrycznych. Dzięki temu świetnie sprawdzą się w zamkniętych pomieszczeniach. Obsługa takich maszynek jest bardzo prosta. Na początku musimy wyrysować wstępną linię cięcia, by później poprawić ją za pomocą rysika umieszczonego w urządzeniu. Ostatnim krokiem jest energiczne przełamanie płytki wzdłuż linii nacięcia. Gilotyny mają jednak pewne ograniczenia. Minimalna szerokość fragmentu, który chcemy uciąć, wynosi 50 mm. Poza tym, podczas łamania nietrudno o ukruszenie rogów lub pęknięcie płytki niezgodne z obrysowaniem. Wybierając gilotynę warto również zwrócić uwagę na maksymalną długość cięcia oraz rodzaj suwaka. Pierwsze pozwoli nam uporać się z płytkami o typowych rozmiarach, przeznaczonych do wnętrz. Łożyskowany suwak natomiast zapewni dłuższą bezawaryjną pracę urządzenia. Jeśli zależy nam na wysokiej jakości przecinarce, powinniśmy sprawdzić narzędzia firmy Sigma. Włoski producent tworzy je z myślą o profesjonalistach, dzięki czemu taki sprzęt nie tylko usprawni pracę, ale również będzie służył latami.

Przecinarka do płytek ceramicznych elektryczna

Jeśli ktoś nie jest przekonany do gilotyn, może postawić na urządzenia elektryczne. Musimy tutaj jednak nieco dokładniej określić nasze potrzeby, by zakupić maszynkę o odpowiedniej mocy. Jeśli chcemy kupić przecinarkę do płytek ceramicznych do domu, wystarczy nam taka, której moc będzie wynosić 700W. O mocniejszym urządzeniu możemy myśleć wówczas, gdy planujemy docinanie płytek twardych, przeznaczonych na tarasy czy schody zewnętrzne. W warunkach domowych najlepiej będzie się korzystało ze stołowej przecinarki do płytek ceramicznych, która posiada funkcję chłodzenia tarczy wodą. Dzięki temu w znacznym stopniu zredukujemy pylenie powstałe w wyniku cięcia płytek. Minusem takiego urządzenia może okazać się problem z przenoszeniem go, a także konieczność dostępu do gniazdka. To duże utrudnienie, zwłaszcza dla tych, którzy zajmują się tym fachem na co dzień. Jeśli jednak nie chcemy decydować się na zakup elektrycznej przecinarki do płytek ceramicznych, możemy zmodyfikować szlifierkę kątową. Na rynku bez problemu znajdziemy przyłącze, które zamieni popularną „kątówkę” w prawdziwą przecinarkę. Produkt ten można zobaczyć chociażby na tej stronie. Dzięki temu będziemy mogli przecinać, frezować i zaokrąglać brzegi za pomocą szlifierki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here