Jak przeciwdziałać zabrudzeniom na kanapie?

Większość z nas dobrze zdaje sobie sprawę z tego, jak wygląda kanapa po domówce czy też nawet po zjedzeniu codziennego posiłku na kanapie. Wcale nie trzeba długo czekać, aby przypadkowo spadło nam coś na nią i zostawiło nieestetycznie wglądający ślad. Dodatkowo jeśli mamy małe dzieci w domu, to ryzyko zabrudzenia kanapy zwiększa się diametralnie. Poplamiona tapicerka jest dosyć trudna do wyczyszczenia i trzeba się liczyć z dużym prawdopodobieństwem pozostania trwałego śladu. Jak więc ochronić kanapę przed zabrudzeniem?

Plama na kanapie – co robić?

Poplamiona kanapa z całą pewnością nie świadczy dobrze o gospodarzach mieszkania, dlatego też warto wykorzystać metody przeciwdziałające zabrudzeniom.

1. W przypadku skórzanych mebli wypoczynkowych poleca się odpowiednio je zabezpieczyć za pomocą impregnatu. Należy jednak używać tylko specjalistycznych środków, które są przeznaczone do danego rodzaju powierzchni. Godny polecenia jest impregnat w sprayu, który nadaje się zarówno do skóry naturalnej, jak i syntetycznej, a także do nubuku i zamszu. Takie zabezpieczenie zwiększy ochronę przed poplamieniem, co gwarantuje producent.

2. W celu ochrony tapicerki kanapy warto zainwestować w koc w celu jej okrycia. Obecnie są dostępne na rynku koce w najróżniejszych wzorach, zestawieniach kolorystycznych oraz z różnych materiałów. Dzięki temu można wyeksponować piękno kanapy i dodać wnętrzu charakteru.

3. Godnym polecenia rozwiązaniem jest także narzuta, która nie tylko będzie pełnić funkcję ochronną, ale także może stać się ciekawym elementem dekoracyjnym. Wybierając narzutę o oryginalnej strukturze materiału, można diametralnie odmienić dotychczasowy wygląd pomieszczenia. Z całą pewnością możemy liczyć na bogaty asortyment.

4. Kanapę można zabezpieczyć przed poplamieniem także za pomocą pokrowca. Jest to też świetny sposób na zmienienie dotychczasowego wystroju wnętrza, gdyż dzięki takiej metamorfozie meble zyskują zupełnie nowego wyglądu, co wpływa korzystnie na całą aranżację. Takie odzienie do mebli w połączeniu z dopasowanymi do niego poduszkami dekoracyjnymi to świetne rozwiązanie nie tylko dla tych, których zamiarem było ochronienie mebli przed plamami, ale także dla osób pragnących wprowadzenia zmian.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here