Kawalerki z aneksem kuchennym, czyli jednopokojowe mieszkania o niewielkim metrażu, łączą w sobie funkcje kilku pomieszczeń. Służą do spania, odpoczynku, gotowania, a nierzadko także do pracy. Wykorzystanie każdego cennego metra podczas aranżacji kawalerki to nie lada wyzwanie. Na szczęście, pamiętając o kilku kluczowych zasadach, możemy stworzyć estetyczną i przede wszystkim funkcjonalną przestrzeń.

Wydzielenie stref

W kawalerce z aneksem kuchennym najważniejsze jest wydzielenie poszczególnych stref – kuchennej, relaksu i wypoczynku. Najlepszym pomysłem będzie całkowite otwarcie kuchni na salon i wyróżnienie jej poprzez inną kolorystykę ścian bądź inny rodzaj podłogi. Ciekawym pomysłem jest też oddzielenie przestrzeni specjalną wyspą, częściową ścianką lub niskim regałem. Ważne, by podziały były subtelne i nie zaburzały układu niewielkiego i tak mieszkania.

Wielofunkcyjne meble

W niewielkiej kawalerce z aneksem kuchennym warto do minimum ograniczyć liczbę mebli, które mogą stwarzać wrażenie zbędnego zagracenia przestrzeni. By mieszkanie było w pełni praktyczne, możemy sięgnąć po meble wielofunkcyjne. Doskonale sprawdzą się przede wszystkim rozkładany stół jadalniany oraz przytwierdzony do ściany blat, pełniący rolę biurka. Rozkładana sofa skandynawska z funkcją spania pomieści kilka osób w ciągu dnia, zamieniając się wieczorem w komfortowe miejsce do spania. Do przechowywania przydatny będzie system szaf przesuwnych, umożliwiający maksymalne wykorzystanie przestrzeni.

Zabudowa kuchenna

W aneksie kuchennym liczy się każdy kąt. By w pełni wykorzystać potencjał przestrzeni, unikajmy otwartych półek. Zamiast tego, postawmy na zamknięte szafki wiszące, najlepiej z zabudową sięgającą sufitu. Uzyskamy dzięki nim sporo miejsca do przechowywania kuchennych akcesoriów i sprawiamy, że wnętrze będzie wydawać się bardziej uporządkowane.

Optyczne powiększenie wnętrza

Urządzając kawalerkę z aneksem pamiętajmy, że odpowiednio dobrane kolory mogą zadziałać na jej korzyść. Jasne ściany i meble, takie jak sofa skandynawska z funkcją spania, przełamane kolorowymi dodatkami, optycznie powiększą niewielkie wnętrze. Świetnym pomysłem będą też dekoracje w postaci luster, dodające kawalerce przestronności.

Sprawdź również: meble skandynawskie marki ScandicSofa. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here