Planując remont bądź modernizację garażu, stajemy przed dylematem, czy można podnieść jego funkcjonalność poprzez zastosowanie bardziej zaawansowanych rozwiązań. Odpowiedzią stają się bramy garażowe WIŚNIOWSKI, przeznaczone do obiektów poddawanych remontom oraz modernizacji.

Tekst: Marcin Strzelec

Kilka rozwiązań do różnorodnej zabudowy pozwoli na zastosowanie nowoczesnych bram w nietypowych budynkach, gdzie brak nadproża, przestrzeni bocznej lub tam, gdzie nierówności powierzchni ścian do tej pory znacznie ograniczały możliwości doboru bramy spełniającej wymagania inwestorów. Bramy UniPro Reno System, UniPro Nano 80 czy konstrukcja do montażu rozwiązują większość takich sytuacji.

Od teraz design nowoczesnego budownictwa dostępny jest także w budynkach renowacyjnych za sprawą rozwiązań renowacyjnych. Umożliwiają one montaż bram segmentowych marki WIŚNIOWSKI w otworze garażu bez względu na warunki zabudowy, nawet w przypadku, gdy w obiekcie nie są zachowane podstawowe parametry zabudowy. Dzięki nim garaż zwiększa swoje walory użytkowe, a także zyskuje na estetyce.

UniPro RenoSystem

Bramy segmentowe UniPro RenoSystem to odpowiedź na potrzeby budownictwa przeznaczonego do renowacji. Dzięki niemu brak wystarczającej przestrzeni montażowej wokół otworu garażowego nie stanowi już żadnego ograniczenia. Specjalny system łączników oraz konstrukcji ościeżnicy pozwala na montaż bramy segmentowej w otworze garażu, pełniąc funkcje zastępcze dla brakujących elementów ściany. Estetyczna maskownica wykonana w kolorze płaszcza bramy skutecznie zakrywa jej elementy montażowe i techniczne, zapewniając doskonały efekt wizualny bez interwencji tynkarza. Co więcej, RenoSystem wykorzystuje możliwość zastosowania układu sprężyn skrętnych na końcu prowadnic poziomych, dzięki czemu pozwala maksymalnie wykorzystać światło wjazdu do modernizowanego garażu.

UniPro Nano 80

Brama UniPro Nano80 została przystosowana do niestandardowych warunków zabudowy z niskim nadprożem, w której nie jest możliwy montaż klasycznej automatycznej bramy garażowej.

Dzięki precyzyjnym obliczeniom konstrukcyjnym zastosowano specjalnie profilowane prowadnice, co pozwala na montaż bramy segmentowej UniPro Nano80 nawet do nadproża o wysokości 80 mm. Firma zadbała również o kwestie estetyczne, perfekcyjnie dobierając każdy szczegół wykończenia. Różnorodne wzornictwo, a także ogromna paleta kolorów umożliwiają dopasowanie bramy zarówno do tradycyjnej, jak i nowoczesnej zabudowy oraz własnych upodobań.

Konstrukcja do montażu bram segmentowych

Konstrukcja do montażu bram segmentowych to jedno z najbardziej uniwersalnych rozwiązań renowacyjnych. Pozwala na montaż wszystkich typów bram w każdych warunkach. Najczęściej wykorzystuje się ją w budynkach garażowych, gdzie wcześniej zamontowane były np. bramy rozwierne. Takie garaże do tej pory stanowiły wyzwanie, a modernizacja wiązała się z przeróbkami budowlanymi, co ostatecznie generowało dodatkowe koszty remontu. W przypadku konstrukcji do montażu unikamy aż tak szerokich prac. Ogromną zaletą konstrukcji jest budowa modułowa, dzięki czemu zastosować można dowolny jej element, w zależności od tego, jaką część ściany musi zastąpić.

Nowoczesna technika i stara zabudowa mogą współgrać ze sobą idealnie – bez względu na warunki zabudowy da się wyposażyć nawet najbardziej niepraktyczny garaż w nowoczesną i wygodną bramę segmentową. Bramy UniPro w wersji Reno-System pozwalają na dopasowanie rozwiązań montażowych do każdej sytuacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here