Uczeń przebywający w szkole pozostaje pod opieką nauczyciela. Musi mieć stworzone odpowiednie warunki do nauki, w których będzie czuł się komfortowo i bezpiecznie. Wszelkie wypadki, do których dojdzie w klasie czy w budynku szkoły, będą traktowane jako niedopilnowanie ze strony nauczyciela. Przed dyrektorami szkół stoi więc ważne zadanie wyposażenia sal w funkcjonalne i przy okazji estetyczne meble, które jak najlepiej będą służyć wszystkim uczniom.
Biurka, stoły i krzesła, czyli podstawowe meble szkolne, których nie może zabraknąć

Uczniowie wiele godzin swojego życia spędzają w szkolnej ławie. Muszą mieć w taki sposób dobrane ławki i krzesła, aby nie odczuwać bólu pleców i ogólnego dyskomfortu. Na barkach dyrektora spoczywa obowiązek zakupienia takich zestawów mebli, które jak najlepiej będą spełniać potrzeby uczniów o różnym wzroście i wadze. Jednocześnie komplety szkolnych mebli muszą być uniwersalne i zunifikowane, aby sprawdzać się w każdych okolicznościach, także wtedy, gdy szkoła zorganizuje zebranie rodzicielskie czy uroczystość.

Meble szkolne, które sprawdzą się w każdej sytuacji

Dyrektorzy szkół mają za zadanie stworzyć bezpieczną przestrzeń do zdobywania wiedzy swoim uczniom. Najbardziej pożądane i uniwersalne cechy mają meble szkolne wykonane z solidnego drewna, na przykład ze sklejki liściastej (bukowej). Siedzisko i oparcie dają odpowiednią stabilizację i podparcie dla kręgosłupa dzięki przemyślanej konstrukcji. Aby jak najlepiej dopasować wysokość siedziska do wieku dziecka i do wysokości blatu biurka, producenci coraz częściej decydują się wypuścić na rynek krzesła o regulowanej wysokości. Nóżki zakończone antypoślizgową gumą zapobiegają niekontrolowanemu przesuwaniu się krzesła podczas wstawania i siadania ucznia.

Tablice szkolne. Na jakie modele warto postawić?

Dzisiejsza szkoła jest kompletnie inna niż ta, którą pamiętamy z lat 70. czy 80. Dziś sporą część zajęć dzieci wykonują przy komputerach, czasem uczestniczą też w zajęciach grupowych. Mają zlecone również zadania, które wykonują w domu za pośrednictwem internetu. Mimo to podstawowym sprzętem, bez którego trudno wyobrazić sobie klasę, wciąż są standardowe tablice na kredę. To tutaj każdego dnia zapisywany jest temat lekcji, tu są odmieniane słowa przez przypadki, liczby sprowadzane do wspólnego mianownika i poszukiwane rozwiązania zadań z jedną niewiadomą.

W niektórych klasach nieodzowną pomocą szkolną są także tablice magnetyczne do pisania zmywalnymi markerami. Sprawdzają się one szczególnie dobrze w przypadku nauki języków obcych, wyjaśniania czasów, prezentacji nowych słówek itp.

W nowoczesnej szkole trudno też obyć się bez białych zwijanych planszy służących jako element niezbędny podczas włączania rzutnika i prezentacji slajdów.

Technologie cyfrowe. Wybieramy meble do sali komputerowej

Z kolei zaś, w sali komputerowej nie może zabraknąć stolików z wysuwaną dolną półką, na której znajdzie się mysz. Do tego typu ławek najlepiej sprawdzają się fotele obrotowe z podłokietnikami, zapewniające odpowiednie podparcie dla łokci i nadgarstków podczas pracy przy komputerze.

Ze sportem za pan brat. Czego nie może zabraknąć uczniom na sali gimnastycznej?

Dzisiejsza szkoła przykłada też wagę do aktywnego spędzania wolnego czasu. Po długich godzinach zajęć pora rozruszać ciało podczas wspólnej gry w siatkówkę, piłkę nożną i hokeja. Wyposażając salę gimnastyczną w niezbędny sprzęt sportowy dla szkół, nie wolno zapominać o różnego typu piłkach dostosowanych do konkretnej dyscypliny sportu, o siatkach do gry, o bramkach czy materacach do gimnastyki.

Gabloty szkolne, meble szkolne i różnego typu meble biurowe oferuje sklep internetowy http://cezasglob.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here