Szafy na wymiar to doskonałe rozwiązanie, które świetnie sprawdza się w przedpokojach, sypialniach czy garderobach. Meble tego rodzaju, które robione są na zamówienie, stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych szaf, które można kupić w każdym sklepie meblowym. Na uwagę zasługuje przede wszystkim fakt, że szafy z drzwiami przesuwnymi robione są na wymiar, dzięki czemu są idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta oraz urządzanego przez niego pomieszczenia. Istnieje jednak kilka rodzajów szaf przesuwnych – każda z nich jest inna. Jaki rodzaj jest najlepszy i którą szafę wybrać?

Szafa wnękowa

Zamontowanie w swoim pomieszczeniu szafy wnękowej to doskonały pomysł na zaoszczędzenie cennego miejsca, co jest szczególnie istotne w przypadku niewielkich pomieszczeń. Tego rodzaju szafa montowana jest od ściany do ściany, od podłogi do sufitu. Przy tego rodzaju szafie podłoże stanowi po prostu podłoga znajdująca się w mieszkaniu, czyli deski, panele, wykładzina lub kafelki.

Pełna szafa

Tego rodzaju mebel posiada już własne ściany boczne, podłogę oraz sufit. Nie znaczy to jednak, że nie można jej umieścić we wnęce, jednak nie jest to koniecznością. Tego rodzaju meble doskonale sprawdzają się w przypadkach, w których na szafie chcemy jeszcze przechowywać inne rzeczy, na przykład pudełka lub kosze z różnego rodzaju artykułami niezbędnymi w danym pomieszczeniu, a nie używanymi na co dzień.

Szafa wnękowa ze ścianą boczną

Jest to swego rodzaju połączenie dwóch poprzednich wariantów. Szafa tego typu posiada jedną ścianę boczną, z kolei drugą stroną przylega do ściany pomieszczenia.

Szafa narożna wewnętrzna

To szafa o kształcie litery „L”, która montowana jest na dwóch prostopadłych ścianach, które schodzą się do rogu danego pomieszczenia. Szczególnie znajduje ona zastosowanie w sypialniach i jest w stanie pomieścić o wiele więcej rzeczy niż szafa z drzwiami przesuwnymi w tradycyjnej odsłonie.

Szafa narożna zewnętrzna

Jej kształt również przypomina literę „L”, jednak prostopadłe do siebie ściany szafy schodzą się ku rogowi danego pomieszczenia po jego zewnętrznych stronach. Te niezwykle ciekawe i funkcjonalne rozwiązanie z pewnością sprawdzi się w przedpokojach.

Szeroki wybór produktów różnego rodzaju znajdą Państwo na stronie internetowej Wiki Meble – https://www.wikimeble.pl/SZAFY/SZAFY_PRZESUWNE. Dobrej jakości szafy wykonane z wysokogatunkowych, trwałych i wytrzymałych materiałów na pewno spełnią Państwa indywidualne oczekiwania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here