Dla jednych salon jest miejscem do wypoczynku, kiedy dla innych stanowi miejsce idealne do pracy. Każdy oczekuje od tego pomieszczenia czego innego, dlatego nie ma idealnego przepisu na to, jak je urządzić. Jedyne co możemy zrobić to podpowiedzieć Wam, od czego zacząć wyposażanie salonu oraz jakie meble powinny się w nim znaleźć w pierwszej kolejności.

Skorzystaj z wyobraźni

Znajdźcie sobie wygodne miejsce, weźcie do ręki kartkę oraz długopis i spróbujcie zwizualizować to co zrodziło się w Waszych głowach. Takie rozwiązanie jest najlepszą opcją szczególnie wtedy, gdy w urządzanie salonu zaangażowanych jest co najmniej kilku domowników. W ten sposób możecie przedyskutować ze sobą swoje pomysły, wprowadzić w nich pewne poprawki i sprawić, że przypadną do gustu wszystkim mieszkańcom.

Przemyślcie, czego oczekujecie od swojego salonu. Ma być miejscem do pracy czy wypoczynku? Chcecie w nim wyłącznie przyjmować gości, a może wieczorem przeobrażać w sypialnię? Takie kwestie musicie przedyskutować zanim przejdziecie do działania, bo potem już nie będzie odwrotu. Jedno jest pewne – w salonie musi znaleźć się wygodna kanapa i stolik do kawy. Na komfortowym wypoczynku będzie można położyć się, by w spokoju i ciszy obejrzeć ulubiony serial telewizyjny, a stoli sprawdzi się podczas imienin, urodzin czy innych rodzinnych uroczystości.

Za jakim stylem podążać?

Najlepiej takim, w jakim urządzona jest reszta mieszkania czy domu. Salon jako serce domu powinien tworzyć z resztą pomieszczeń jedną spójną całość. Nie macie pomysłu na to, jak powinien wyglądać pokój gościnny? Mnóstwo inspiracji znaleźć można w internecie czy katalogach wnętrzarskich. W ostateczności można skorzystać z pomocy projektanta wnętrz, który zapozna się z Waszymi oczekiwaniami i stworzy projekt odpowiadający przedstawionym przez Was potrzebom.

Nie zapomnijcie o detalach

Dekorowanie salonu zostawcie sobie na koniec, kiedy cała reszta będzie już gotowa. Na ścianach warto powiesić gustowne obrazy (znajdziesz je np. na stronie http://bajkoweobrazy.pl/) a w wolnych kątach postawić kwiaty. Koniecznie ustalcie, czy detale dekoracyjne mają stanowić jedynie uzupełnienie pozostałych elementów, czy to na nich ma skupiać się cała uwaga po wejściu do pomieszczenia. Dopiero po przedyskutowaniu tej kwestii przejdźcie do zakupu obrazów i ozdób. Dzięki temu pomieszczenie będzie dokładnie takie, jak sobie wymarzyliście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here