Podejmując decyzję o wystawieniu mieszkania na sprzedaż, chcemy uzyskać możliwie najwyższą cenę. Często zastanawiamy się jak wpłynąć na to, aby na transakcji jak najwięcej zarobić? Czy takie działania w ogóle mają sens? A jeśli tak to, jakie pozwolą nam na tyle podnieść wartość lokalu, by zarobek był wart zachodu?

Co wpływa na cenę mieszkania?

Zasadniczo na cenę nieruchomości mają wpływ różnorakie czynniki takie jak:

  • metraż,

  • piętro,

  • lokalizacja ze szczególnym naciskiem na bliskość udogodnień np. przychodni, przedszkoli, szkół, infrastruktury handlowej, przestrzeni zielonych czy centrum miasta

  • stan techniczny oraz prawny lokalu.

Wszystkie one są niezmiernie ważne, jednak w gruncie rzeczy dla każdego klienta poszukującego mieszkania czy domu na sprzedaż liczyło się będzie coś innego. Co innego będzie kluczowe dla bezdzietnego singla, młodego małżeństwa z dzieckiem, rodziny z kilkorgiem dzieci czy samotnej osoby starszej.

Co jest ważne dla wszystkich?

Jest jednak kilka możliwości wpłynięcia na atrakcyjność nieruchomości w taki sposób, aby przypadło to do gustu każdemu, bez względu na to, kim jest i czego dla siebie szuka. Jak to więc zrobić opowiadają nam profesjonaliści z agencji Freedom Nieruchomości, którzy od wielu lat pośredniczą w sprzedaży oraz zakupie mieszkań i domów na terenie całego kraju. Oferowana przez Freedom Nieruchomości usługa home stagingu pomaga w sprzedaży lokali i wprowadza do nich ład, oraz spokój, którego szukają klienci.

Część z prezentowanych pomysłów wymaga minimalnego wkładu finansowego, inne pochłoną więcej czasu i środków, jednak ich zastosowanie znacząco wpłynie na wartość mieszkania lub domu.

Sprzątanie i wietrzenie

Niby nic, a potrafi zdziałać cuda. Gruntowne mycie okien, pastowanie podłóg czy wytarcie kurzu ze wszystkich zakamarków wniesie do domu na sprzedaż poczucie czystości oraz świeżości, którą da się zauważyć od progu. Warto także zadbać o przyjemny zapach – radzą fachowcy z Freedom Nieruchomości.

Drobne naprawy
Oderwana listwa przypodłogowa, cieknący kran w łazience czy odkręcona klamka nam wydają się nic nieznaczącymi drobiazgami. Jednak potencjalny klient zauważy je natychmiast. Ludzie są wzrokowcami i kupują oczami. Jeśli coś im się spodoba znajdą sposób by to mieć, ale jeśli coś im się na wstępie nie spodoba, nigdy więcej nie wrócą w to miejsce.

Przestawienie mebli i usunięcie części z nich

Nie oszukujmy się, mieszkania polaków często są zbieraniną przypadkowych mebli, które niekoniecznie do siebie pasują. Warto więc przed wystawieniem mieszkania na sprzedaż zastanowić się, czy taka sytuacja nie ma miejsca w naszym domu. A jeśli tak to warto z pomocą profesjonalistów z biuro nieruchomości pozbyć się niepasujących elementów i wzbogacić przestrzeń o ciekawe dodatki, które nadadzą mieszkaniu unikalnego stylu.

Remont

Czasem by mieszkanie na sprzedaż zyskało na atrakcyjności, należy przeprowadzić mniejszy lub większy remont. Zawsze warto odświeżyć kolor na ścianach, wybierając jasne w miarę neutralne barwy, które sprawią, że odwiedzający je klienci poczują się przyjemnie oraz komfortowo. Dodatkowo takie kolory nadadzą wnętrzu przestronności. Planując większy remont np. wymianę okien, drzwi, podłóg czy wyburzanie ścian warto skonsultować to ze swoją agencją nieruchomości, która obliczy nam, o ile wykonane działania podniosą wartość naszego mieszkania na sprzedaż. Warto to zrobić, aby nie zainwestować kwoty, która się nam zwyczajnie nie zwróci.

Nieocenioną pomocą w planowaniu prac mających na celu podniesienie wartości naszego lokalu jest doświadczone biuro nieruchomości, które ma wiedzę na temat trendów panujących na rynku oraz tego, czego szczególnie szukają klienci. Ich pomoc w tym zakresie jest nie do przecenienia. Także dlatego warto wybrać agencję, która będzie wspierać nas w procesie sprzedaży na przykład profesjonalistów z Freedom Nieruchomości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here