łóżka do sypialni

Obecnie wiele projektów domów jednorodzinnych, w tym także szeregowców i bliźniaków zakłada, że będą one posiadały skośny dach. W związku z tym musimy brać pod uwagę, że poddasze lub nawet pierwsze piętro będzie posiadać skosy. Takie wnętrza dają zarówno ciekawe możliwości aranżacyjne, jak i stwarzają różnego rodzaju wyzwania. Jednym z nich jest wygodne ustawienie łóżka w sypialni ze skosami.

Gdzie szukać wygodnego łóżka?

Sklepów oferujących łóżka na rynku meblowym nie brakuje, jednak szukając tego konkretnego mebla, nie można dokonać zakupu bez głębszego zastanowienia. Od tego, czy łóżko jest wygodne, a przy tym odpowiednio dopasowane do naszych potrzeb, zależy jakość naszego snu. Dobre łóżko nie może być ani zbyt twarde, ani za miękkie. Do tego zastosowanie wysokiej jakości materiałów gwarantuje, że mebel ten będzie nam służył naprawdę długo. Mając to wszystko na uwadze, łóżka do sypialni sprawdź dobrze przed zakupem, najlepiej wybrać się w tym celu do salonu meblowego i położyć na kilku modelach. Istnieje również możliwość zakupu łóżka przez internet, w tym wypadku trzeba koniecznie zapoznać się z jak największą liczbą opinii klientów.

Jak ustawić łóżko w sypialni na poddaszu?

Dla naszej wygody najlepiej jest, aby dostęp do łóżka był możliwy z trzech stron. Jednak to, jak je ustawimy, w dużej mierze zależy od rozmiarów sypialni. Aby nie tracić niepotrzebnie miejsca, w sypialni na poddaszu, najlepiej jest ustawić łóżko pod skosem, tak aby wezgłowie znajdowało się w najniższym jego miejscu. Trzeba przy tym wziąć pod uwagę, że wstając, nie powinniśmy ryzykować uderzeniem się w głowę, co jest niestety częstym problemem, zwłaszcza w przypadku wysokich osób.

Zdarza się, że nisko sięgające skosy wpływają na to, jaki rodzaj łóżka możemy wybrać. Zazwyczaj w tego typu sypialniach sprawdzają się niskie łóżka, raczej bez zagłówka, choć nie musi to być regułą. Trzeba też pamiętać, że zbyt wysokie i masywne łóżko może przytłoczyć całe pomieszczenie. Na pewno dobrze sprawdzą się drewniane łóżka, natomiast coraz modniejsze ostatnio łóżka kontynentalne mogą przysporzyć nam więcej problemów przy odpowiednim ustawieniu.

Jak urządzić sypialnie ze skosami?

Tak jak wspominaliśmy, sypialnia ze skosami daje zarówno mnóstwo możliwości, jak i wyzwań podczas aranżacji. Okna połaciowe zwykle wpuszczają do tego typu pomieszczeń dużo światła, mimo to należy ostrożnie wybierać kolory, jakich używamy do pomalowania ścian. Ciekawym pomysłem jest pomalowanie skosów na intensywny kolor i pozostawienie pozostałych ścian oraz sufitów białych. Jeśli nie zdecydujemy się na ustawienie łóżka pod skosem, to można je zagospodarować w inny sposób. Praktycznym rozwiązaniem jest zabudowanie przestrzeni, w których sufit znajduje się niżej półkami lub szafą.

Decydując się na szafy zabudowane pod skosami, koniecznie należy zaopatrzyć je w drzwi przesuwne, aby nie tracić cennego miejsca potrzebnego do otwarcia tradycyjnych drzwi. Urządzając pokoje na poddaszu, warto również zdecydować się na skorzystanie z usług firm robiących szafy na wymiar, które będą idealnie dopasowane do naszych potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here