narzuta

Narzuty do przydatny dodatek w każdym domu, który może zostać wykorzystany na wiele sposobów. Dzięki dobrze dobranej narzucie możemy podkreślić niepowtarzalny styl naszego wnętrza, oraz sprawić, że stanie się ono ciepłe i przytulne.

Narzuta na łóżko, jaką wybrać

Narzuta to doskonały dodatek nie tylko do sypialni, ale również jako uzupełnienie wnętrza naszego salonu. Dzięki odpowiednio dobranej narzucie, możemy dodać pomieszczeniom charakteru i stylu. Zastosowanie takiego okrycia łóżka w sypialni wyraźnie rozgranicza aranżacje pokoju: dzienną i nocną.

Narzuta jest zdecydowanie elementem dekoracyjnym, bardzo chętnie wybieranym przez wszystkich, którzy cenią sobie przytulny wystrój wnętrza. Dobrze dopasowana narzuta potrafi podkreślić styl w jakim pomieszczenie zostało urządzone, a nawet stworzyć motyw przewodni. Narzutę można wykorzystać nie tylko na naszym łóżku, ale również w salonie jako dodatek na fotele lub kanapę. Łóżko jest najważniejszym i największym meblem sypialni, a narzuta idealnie podkreśli jego wygląd.  

Narzuta i jej zalety

Uniwersalność narzuty sprawia, że może ona zostać wykorzystana nie tylko do dekoracji wnętrza! Wiele osób sięga po narzutę jako alternatywę do kocy czy letnich kołder. W chłodne zimowe wieczory umili nam czas spędzony w domowym zaciszu. Idealnie sprawdza się jako dodatkowe okrycie podczas czytania książki lub filmowych wieczorów. W sypialni można użyć narzuty nie tylko jako elementu przykrywającego pościel, ale również jako dodatkową warstwę przykrycia. Każdy zmarzluch z pewnością doceni  zalety posiadania narzuty w sypialni jak i w salonie. Podczas letnich nocy narzuta na łóżko może zastąpić lekką kołdrę.

Narzuty pikowane i narzuty z futerka

Narzuty pikowane to cieplejszy rodzaj narzuty. Zazwyczaj są one wykonane w następujący sposób: dwie warstwy materiału są pikowane w dekoracyjny sposób, dodatkowo przedzielone ocieplającym wkładem. Taki rodzaj narzuty znajduje swoje zastosowanie jako wierzchnia warstwa na kołdrze oraz jako eleganckie przykrycie na łóżko. Narzuty są wykonane z różnych materiałów, tak, aby każdy znalazł coś odpowiedniego dla siebie. Narzuty mogą posłużyć według naszego uznania i wyobraźni.

 W sklepach dostępne są również narzuty z futerka. Są one niezwykle miłe i przyjemne w dotyku, wykonane z miękkich materiałów. Są szczególnie uwielbiane przez najmłodszych członków rodziny. Futerkową narzutę możemy wykorzystać w wieloraki sposób. Doskonale sprawdza się do spania, a dodatkowo tworzy bardzo przytulny wystrój wnętrza. Wspaniale prezentuje się też w salonie jako futerkowa narzuta na fotele czy sofę.

Jaki kolor narzuty wybrać?

To na jaki kolor narzuty się zdecydujemy zależy jedynie od naszego indywidualnego gustu i stylu. Jednak warto mieć na uwadze kilka szczegółów. Kolor narzuty powinien dobrze komponować się z pozostałymi elementami wyposażenia wnętrza. Nie oznacza to jednak, że musi być w tym samym kolorze co zasłony, pościel, kolor sofy czy kolor ścian. Jednak dobrze jeżeli narzuta pozostanie w tej samej gamie barw lub wyróżni się kolorem na tle pozostałych mebli, ale zostanie utrzymana w tym samym stylu wnętrza. Można wybrać narzutę np. jaśniejszą o kilka tonów od pozostałych dodatków. Do naszego wnętrza dobrze wkomponuje się też narzuta ze wzorem do dodatków o gładkiej fakturze, bądź odwrotnie, narzuta gładka to dodatków wzorzystych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here