Panele do łazienki

Łazienka to pomieszczenie, które powinno łączyć atrakcyjny wygląd, sprzyjający relaksowi oraz funkcjonalność. Minęły czasy, gdy spełniała ona tylko funkcję użytkową – chcemy, aby była nowocześnie urządzona, wprawiając nas w dobry nastrój. Ciekawym pomysłem na aranżację tego pomieszczenia są panele podłogowe. Czy to dobry pomysł do łazienki?

Czy panele podłogowe sprawdzą się w łazience?

Panele podłogowe w łazience to innowacyjne rozwiązanie, które cieszy się coraz to większą popularnością. Niektórym jednak nasuwa się pytanie, czy warto zastąpić nimi klasyczne kafelki? Otóż okazuje się, że panele podłogowe doskonale sprawdzają się w łazience. Nie są to jednak tradycyjne modele, które kładziemy w salonie czy w sypialni. Przede wszystkim muszą być wodoodporne. W łazience każdego dnia produkują się duże ilości pary wodnej, która mogłaby doprowadzić do zniszczenia tradycyjnych paneli – dlatego, jeżeli chcemy zdecydować się na to rozwiązanie, koniecznie trzeba dowiedzieć się, czy przystosowane są do łazienki.

Panele do łazienki są rozwiązaniem dosyć ekonomicznej. Ma na to wpływ nie tylko ich niska cena, ale również montaż. Kładzie się je wygodnie i szybko – zrobi to nawet niedoświadczony człowiek w jedno popołudnie. Jeżeli chcemy zlecić to zadanie ekipie montażowej, ich praca nie będzie nas dużo kosztować. Panele w porównaniu z kafelkami mają jeszcze inne zalety – na przykład dużo trudniej jest się na nich poślizgnąć. Docenia to szczególnie rodziny z dziećmi lub starszymi osobami. Co więcej, dzięki temu, że doskonale przewodzą ciepło, zapewniają wysoki poziom komfortu wszystkim domownikom. Można sobie tylko wyobrazić, że dotyk ciepłych paneli bosą stopą, jest o wiele przyjemniejszy niż zimnych kafelek.

Jakie panele do łazienki wybrać?

Panele do łazienki są chętnie wybierane ze względu na naturalny efekt, jaki zapewniają. Imitacja drewna w różnych odcieniach sprawia, że pomieszczenie to nie kojarzy się już z chłodem lub sterylnością – wręcz przeciwnie nasuwa nam skojarzenie z przytulnymi salonami SPA. Panele łazienkowe mogą być utrzymane zarówno w jasnych, jak i ciemnych odcieniach. Do nowoczesnych pomieszczeń poleca się ciepłe beże lub szarości. Natomiast do wnętrz klasycznych lub nieco rustykalnych takie jak mahoń lub dąb. Jeżeli łazienka jest większych rozmiarów można nawet zdecydować się na wydzielenie w niej konkretnych stref – na przykład do codziennej pielęgnacji oraz strefę relaksu. W tym celu można posłużyć się różnymi odcieniami paneli, które jednak będą tworzyć ze sobą spójną i harmoniczną całość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here