Dobór okien do dachów płaskich

Płaskie dachy nazywane są stropodachami. Wiąże się to z faktem, że pełnią one dwie funkcje – dachu i stropu. Ich konstrukcja różni się od konstrukcji dachów skośnych i jest zdecydowanie mniej skomplikowana. Stropodachy bardzo często pojawiają się w projektach domów nowoczesnych. Ich zaletą jest możliwość zagospodarowania całej górnej kondygnacji budynku, a jeśli na posesji nie ma szans na stworzenie ogrodu, takowy może powstać właśnie na dachu.

Ze względu na konstrukcję stropodachy dzielimy na wentylowane i niewentylowane. Stropodachy wentylowane to bardzo popularny rodzaj dachu płaskiego. Posiadają niewielki spadek. Konstrukcja nośna pokrycia wykonana jest z drewna i opiera się na stropie.

Stropodach wentylowany pokrywa się materiałem o wysokiej szczelności. Między pokryciem a ociepleniem pozostawia się pustą przestrzeń – to w niej pojawi się wilgoć, która odprowadzana będzie przez otwory wentylacyjne w ścianach kolankowych.

Jak wybrać okna dachowe do płaskiego dachu

W przypadku stropodachu niewentylowanego dachem jest strop w postaci płyty nośnej. Poszczególne warstwy, takie jak konstrukcja, termoizolacja oraz izolacja przeciwwodna, ściśle do siebie przylegają. Nie ma tu pustych przestrzeni ani wiązarów.

Stropodach niewentylowany jest w zasadzie prosty do wykonania, ale posiada również wady. Pod pokryciem może zbierać się para woda i powodować zawilgocenie domu. Warto zatem zadbać o odpowiednie kanaliki, które będą te parę odprowadzać, zapobiegając wilgoci.

Dobór okien do dachów płaskich

Dach w wariancie płaskim potrzebuje odpowiedniego rodzaju okien. Powinny one spełniać najwyższe standardy wytrzymałościowe i akustyczne, mieć wysokie parametry termoizolacyjne oraz pełnić funkcję aranżacyjną. Z myślą o tych, którzy pragną połączyć walory estetyczne z funkcjonalnością, powstały okna Dakea dedykowane dachom płaskim.

okna dachowe

Dakea HORIZON VENTED oraz HORIZON FIXED – Zapewniają dodatkowy dopływ światła i świeżego powietrza oraz nadają wnętrzom unikalną esteteykę. Okna z tej serii wykończone są płaskim modułem szklanym, dzięki czemu wyglądają nowocześnie i atrakcyjnie. Produkowane są z bardzo wytrzymałego PCV, dodatkowo posiadają laminowaną szybę wewnętrzną. Powłoka zewnętrznej szyby pokryta jest specjalną warstwą „easy-to-clean” ułatwiającą czyszczenie. Okna te są łatwe w instalacji i posiadają 10 lat gwarancji. Sprawdzą się w budynkach publicznych lub mieszkalnych. Idealnie wkomponowują się w projekty dachów zielonych, czyli zielonych przestrzeni, tworzonych w celu zniwelowania efektów urbanizacji.

Doskonalym dopełnieniem okien Dakea Horizon jest roleta solarna do okna do dachów płaskich (FSA), zasilana energią słoneczną.. Jej podwójnie plisowany materiał zapewnia 100% efekt zaciemnienia, a specjalna warstwa aluminium, dodana w materiale o budowie plastra miodu, blokuje dodatkowo do 51% ciepła.

Okna do dachów płaskich Dakea, dzięki odpowiednio zaprojektowanym kształtom, sprawdzą się zarówno w stropodachach wentylowanych, jak i niewentylowanych. Takie rozwiązanie to dobry pomysł, aby nadać pomieszczeniu więcej światła. Dzięki temu będzie sprawiało wrażenie bardziej przytulnego i komfortowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here