Jak zaplanować remont łazienki?

Remont łazienki nie jest prostą sprawą, zwłaszcza gdy odbywa się w mieszkaniu, w którym mieszkamy na co dzień. By uniknąć niepotrzebnego stresu i nerwów, warto zaplanować wszystko wcześniej. Plan pozwoli nam również usystematyzować pracę i zachować względny porządek. Dowiedz się, jak sprawnie przeprowadzić remont łazienki.

  1. Zaplanuj rozkład pomieszczenia

Zainspirowani projektem łazienki w żurnalu, często chcemy odtworzyć identyczną aranżację w naszym pomieszczeniu. Jeżeli ten pomysł nam się powiedzie możemy jednak spostrzec, że nie odpowiada ona w pełni naszym potrzebom. Łazienki prezentowane w katalogach powinny służyć jedynie jako inspiracja, bowiem rzadko kiedy ich autorzy przykładają wagę do funkcjonalności. W swoich projektach powinniśmy dostosować pomieszczenie do indywidualnych potrzeb domowników. Dlatego zawsze samodzielnie (lub przy pomocy projektanta) musimy zaplanować, gdzie będą się znajdowały sanitariaty, kabina prysznicowa czy półki na kosmetyki. Dobrze zorganizowana przestrzeń będzie nie tylko funkcjonalna, ale i łatwa w utrzymaniu w czystości. Na tym etapie możesz się zastanowić, jak ukryć kosz na brudną bieliznę i niezbędne środki czystości, czy też jak ma wyglądać rozkład oświetlenia.

  1. Wybierz płytki oraz kolory ścian

Płytki powinny się znaleźć wszędzie tam, gdzie może chlapać się woda, czyli na całej podłodze oraz przy umywalce, toalecie i wannie. Nie ma potrzeby układania ich od podłogi po sam sufit, ponieważ przytłoczy to całe pomieszczenie. Warto jednak zainwestować w dobrej jakości płytki, bowiem będzie to inwestycja na lata.

Zastanów się także jakie kolory podobają ci się najbardziej. Obecnie dość modne są minimalistyczne i proste łazienki w monochromatycznych kolorach. Prym wiodą biele, szarości oraz czerń. Jednak nie musisz kierować się modą. Wybierz taki kolor, który najbardziej ci się podoba i który każdego dnia będzie cię wprawiał w dobry nastrój.

  1. Sanitariaty oraz armatura

Umywalka, wanna, prysznic czy toaleta to również inwestycja na lata, dlatego warto zainwestować w dobrej jakości sprzęt (godne polecenia, wysokiej jakości produkty sanitarne można znaleźć pod adresem: https://swiatwanien.com.pl/ . Wybierając odpowiedni dla siebie sanitariat warto zwrócić również uwagę na to czy: łatwo utrzymać go w czystości, jest funkcjonalny, woda nie rozpryskuje się na boki. Istotna jest również właściwie dobrana armatura, która będzie pasować do panującej aranżacji – bogaty wybór znajduje się na: https://www.swiatlazienek.com.pl/index.php?d=szukaj&producent=207

  1. Szafki

W swoim projekcie należy uwzględnić również szafki. Dzięki nim, ukryjesz wszystkie niezbędne łazienkowe akcesoria – które chcesz mieć pod ręką ale jednocześnie nie na widoku, środki czystości, kosmetyki, papier toaletowy czy dodatkowe ręczniki. Dobrym rozwiązaniem może okazać się również zabudowa wnęka na wymiar. Dzięki niej, będziemy mogli „schować” pralkę czy kosz na brudną bieliznę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here