Urządzanie małej łazienki – na co zwrócić uwagę?

Wszystkim nam zależy na tym, aby nasze wnętrza były nie tylko funkcjonalne, ale także estetyczne. Ich urządzanie jest więc nie lada wyzwaniem, zwłaszcza jeżeli nie decydujemy się na pomoc projektantów. Aranżacja efektownej łazienki wymaga przemyślanego planowania i wdrażania nieszablonowych rozwiązań. Wyzwanie jest jeszcze większe, jeśli urządzamy pomieszczenie o niewielkich rozmiarach. O tym, jak zagospodarować małą łazienkę, piszemy w poniższym artykule.

Na jakie kolory postawić przy wykańczaniu małej łazienki?

Czarny wyszczupla, a biały poszerza. O tej zasadzie wiedzą wszystkie osoby, które przywiązują dużą wagę do wyboru ubrań. Jest to jednak reguła uniwersalna, która znajduje zastosowanie również przy urządzaniu wszelkich pomieszczeń. Jeśli jesteś posiadaczem niewielkiej łazienki, powinieneś więc utrzymać ją w jasnej kolorystyce, co wywoła efekt optycznego powiększenia pomieszczenia. Nie musi to być oczywiście biel – możesz wybrać inne jasne odcienie, na przykład beż czy brąz. Ciemne kolory sprawią, że łazienka będzie wydawać się jeszcze mniejsza, niż jest w rzeczywistości. Jeśli mimo wszystko zależy Ci na wprowadzeniu np. czarnych elementów, powinieneś rozważyć ich zestawienie z bielą, co stworzy ciekawy kontrast i nie zaburzy proporcji niewielkiego pomieszczenia.

Gra świetlna, czyli oświetlenie i lustra w małej łazience

Im jaśniej, tym lepiejte słowa powinny Ci towarzyszyć podczas urządzania małej łazienki. Lampy sufitowe to absolutna podstawa, o którą powinieneś zadbać. Oprócz tego w Twojej łazience powinno się znaleźć duże lustro, które będzie odbijać światło, co sprawi, że pomieszczenie wyda się znacznie większe. O odpowiednie oświetlenie zwierciadła oczywiście również należy zadbać – tylko dobrze oświetlone lustro spełni swoją funkcję i pozwoli na precyzyjne wykonanie makijażu czy wymodelowanie zarostu.

mała łazienka

Wanna czy prysznic? Oto jest pytanie

To prawdopodobnie oczywiste, że optymalnym rozwiązaniem dla małych łazienek jest wybór kabiny prysznicowej, która pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. Świetnym pomysłem będzie również instalacja odpływu liniowego zamiast tradycyjnego brodzika. Wanna również może się znaleźć w łazience o niewielkich rozmiarach, tyle że wymaga to nieco bardziej wnikliwego planowania. Najlepiej wybrać modele narożne, które uda się idealnie wkomponować w małe wnętrza. Istnieje także oczywiście opcja umieszczenia w łazience wanny w łazience wykonanej na wymiar – wtedy nawet mały rozmiar pomieszczenia nie będzie problemem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here