Jak zmniejszyć hałas, mieszkając w bloku?

Niezależnie od tego czy chodzi o własny dom jednorodzinny czy tez o wynajmowane mieszkanie, każdy z nas ceni sobie spokój i ciszę, dzięki której możliwe jest odcięcie się od miejskiego zgiełku. Gorzej jeśli nasi sąsiedzi mają odmienne zdanie na ten temat, a ich hałasy przenikają przez ściany naszego blokowanego azylu. Jak zatem wyciszyć mieszkanie w bloku?

O co chodzi z tym wyciszeniem mieszkania?

Sąsiad słuchający głośno muzyki, donośny płacz dziecka czy też nieustanne kłótnie pary zamieszkującej piętro wyżej mogą dać się nieźle we znaki, a wcale nie tak rzadko spędzają nam wręcz sen z powiek. Zanim jednak zdecydujemy się na wyciszenie mieszkania w bloku, warto sobie odpowiedzieć, co dokładnie chcemy przez to osiągnąć. Wygłuszenie, czyli odizolowanie pomieszczenia od dźwięków z zewnątrz często jest mylone z wytłumieniem, czyli opanowaniem rozchodzącego się po pomieszczeniu hałasu.

Skuteczne sposoby na wyciszenie mieszkania

1. W sklepach dostępne są do kupienia gotowe maty akustyczne na ścianę czy podłogę, które wyciszą mieszkanie, a do tego są łatwe w montażu. Dosyć istotną wadą tego rozwiązania jest dosyć wysoka cena mat akustycznych

2. Z kolei ekrany akustyczne montowane są w ścianie, co wiąże się niestety z większym nieporządkiem w mieszkaniu. Jednakże rozwiązanie to jest stosunkowo tanie, a ekrany są szybkie w montażu. Poleca się te wykonane z wełny mineralnej. Trzeba pamiętać jednak o prawidłowym dopasowaniu ich rozmiaru i zwrócić uwagę na właściwości.

Niezależnie na które rozwiązanie się zdecydujemy, należy pamiętać o tym, że najważniejszą kwestią jest dokładny montaż, dzięki czemu będziemy mogli liczyć na to, że izolacja w którą zainwestowaliśmy, spełni swoje zadanie. Oczywiście samo położenie maty czy ekranu akustycznego nie zapewni nam stuprocentowego odcięcia się od uporczywych hałasów dobiegających z zewnątrz, dlatego też warto się jeszcze dodatkowo wspomóc. W tym celu można przykładowo zainwestować w większą ilość dodatkowych elementów dekoracyjnych, które również przyczynią się do wyciszenia pomieszczenia. Sprawdzą się też grube zasłony czy też spora ilość poduszek ozdobnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here