Jaką płytę indukcyjną kupić?

0
2034

Płyty indukcyjne cieszą się coraz większą popularnością wśród osób, które kupują nowe mieszkania, jak również tych, które robią remont w swojej kuchni. Przykłady nowoczesnych płyt indukcyjnych o których mowa w tym artykule znajdują się np. tu:  https://www.oleole.pl/plyty-do-zabudowy,rodzaj-plyty!plyta-indukcyjna.bhtml Płyty indukcyjne to prawdziwy hit w ostatnich latach. Nic w tym dziwnego – płyta indukcyjna ma wiele zalet: jest bezpieczna, energooszczędna, higieniczna, estetyczna i łatwa w obsłudze. Korzystanie z płyt indukcyjnych ma również pewne wady, np. możliwość zarysowania czy konieczność korzystania ze specjalnych  naczyń, jednak nie jest to szczególnie duży problem. Tym bardziej, że zdecydowana większość oferowanych sklepach patelni czy garnków, dostosowana jest właśnie to płyty indukcyjnej. 

  1. Whirlpool ACM 928/BA – nasza propozycja nr 1
  2. Electrolux Slim-fit CIV634 – nasza propozycja nr 2
  3. Jaką płytę indukcyjną wybrać? Krótkie podsumowanie

Jeśli stoisz przed wyborem czy postawić na nowoczesną płytę indukcyjną czy może na tradycyjny model ceramiczny lub gazowy, nie zastanawiaj się dwa razy. Płyty indukcyjne oferują wiele korzyści, a przy tym znacznie w ostatnich latach „zjechały” z ceny. Wydają się być obecnie najlepszym dostępnym na rynku wyborem ze względu m.in. na kwestie energooszczędności czy nowoczesnych funkcji, które sprawiają, że gotowanie jest dużo łatwiejsze i po prostu dużo bardziej przyjemne. Przedstawiamy dwa modele, którymi szczególnie warto się zainteresować.

Whirlpool ACM 928/BA – nasza propozycja nr 1

Pierwszy model płyty indykcyjnej, który polecamy to Whirlpool ACM 928/BA. Jest to produkt bezpieczny – użytkownik nie ma styczności z płomieniem, a płyta nagrzewa się punktowo. Płyta nagrzewa się bardzo szybko bezpośrednio pod naczyniem, co sprawia że czas gotowania się skraca, a to oznacza oszczędności. Płyta jest bardzo łatwa w obsłudze i cechuje się eleganckim, nowoczesnym wyglądem. Model posiada automatyczne programy, które ułatwiają gotowanie. Jednym z nich jest topnienie, które doprowadza potrawy do temperatury niezbędnej do ich rozpuszczenia. Bardzo wygodny w codziennym użytkowaniu jest też program gotowania na wolnym ogniu. Możliwe jest ustawienie czasu pracy, dzięki czemu płyta wyłączy się sama kiedy ów czas upłynie. Dzięki technologii 6-ty Zmysł, płyta dostosuje temperaturę naczynia podczas gotowania wody i dostosuje odpowiedni poziom poboru energii. Zdecydowanie jest to wybór godny polecenia.

Electrolux Slim-fit CIV634 – nasza propozycja nr 2

Nasza druga propozycja to płyta indukcyjna Electrolux Slim-fit CIV634 która posiada liczne opcje, m.in. funkcję Bridge, która pozwala łączyć dwa pola w jedno większe, funkcję Hob2Hood, 4 pola z przyspieszeniem grzania Booster, timer odliczający czas korzystania z danego pola, sygnały dźwiękowe, sterowanie sensoryczne czy automatyczne wyłączenie. Płyta posiada wiele innych funkcji, w tym oczywiście blokadę przed przypadkowym uruchomieniem, co jest szczególnie ważne jeśli mamy w domu małe dzieci. Płyta Electrolux Slim-fit CIV634 jest bardzo bezpieczna w codziennym użytkowaniu, m.in. dzięki wskaźnikom ciepła resztkowego oraz automatycznym blokadom.

Jaką płytę indukcyjną wybrać? Krótkie podsumownie

Którą płytę indukcyjną wybrać? Na rynku nie brakuje rozmaitych możliwości, jednak tak naprawdę płyta indukcyjna powinna spełniać kilka podstawowych funkcji, które wymienione zostały w niniejszym porównaniu. Tak naprawdę zarówno model Whirlpool jak i Electrolux doskonale nadają się do nowoczesnego mieszkania. Model marki Electrolux jest nieco droższy, więc może to mieć znaczenie dla osób z ograniczonym budżetem. Obie jednak należy uznać za doskonały wybór.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here