Jaki dywan wybrać do pokoju dziewczynki

Dziewczynki to nasze księżniczki, królewny. Najczęstszą zabawą jest dla nich udawanie pięknej królewny, która mieszka w dużym, bogatym zamku. Dzieci urządzają swoje pełne wyobraźni zabawy w swoich pokoikach, które najlepiej by było, gdyby były najcudowniejszymi komnatami.

Czy rodzice mogliby wyjść naprzeciw potrzebom takiemu dziecku i tak urządzić pokoik, żeby to był najlepszy plac zabaw na pobudzenie wyobraźni dla naszej księżniczki? Bardzo duże znaczenie ma wystrój wnętrza dziecięcego pokoiku. Jednym z istotnych elementów dekoracji wnętrza jest dobrze dobrany dywan dla dziecka. Dywan gwarantuje ciepło od podłoża, przytulną atmosferę oraz nadaje klimatu. Jak więc wybrać odpowiedni dywan do dziewczęcego pokoiku? Większość dzieci uwielbia organizować sobie zabawy na podłodze. Jest to jeden z powodów, dlaczego rodzice decydują się na zakup dywanu do dziecięcego pokoju.

Czy każdy dywan się nadaje?

Często dorośli wybierają dla dziecka dywan z długim włosiem, na przykład dywan Shaggy. Chociaż jest to piękny, milusiński, przytulny dywan, praktyka pokazuje, że nie zawsze dobrze się sprawdza w dziecięcych pokojach. Jednym z powodów jest to, że długie, gęste włosie sprzyja zagubieniu małych elementów zabawek, a skoro są one niewidoczne na pierwszy rzut oka, to łatwo je wciągnąć do odkurzacza. Inna wadą mogą być trudne do usunięcia plamy po resztkach jedzenia, słodyczach. Najczęściej głęboko wnikają one w runo, co powoduje, że chociaż z zewnątrz dywan wydaje się czysty, to głębiej jest siedliskiem brudu i kurzu. Dywan typu Shaggy jest bardzo dobrym wyborem dla pokoju młodzieżowego, ponieważ mniejsza część życia młodego człowieka rozgrywa się na podłodze.

Cechy odpowiedniego dywanu

W pokoju dziewczynki sprawdzi się dywan, który jest łatwy do czyszczenia, nadaje klimatu i baśniowej atmosfery. W zależności od koloru ścian i mebelków, można zdecydować się na bardziej lub mniej wzorzysty dywan, na bardziej lub mniej żywy kolor. Wszystko zależy od naszego gustu i upodobań. Jeśli uznamy to za słuszne, to można wybrać się na zakupy albo pokazać w sklepie internetowym kilka wzorów i kolorów naszemu dziecku, a być może samo określi, co by się mu podobało. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że być może przyczyni się do tego, że nasza księżniczka chętnie będzie przebywać w swoim pokoiku i razem ze swoim rodzeństwem lub koleżankami będą sobie organizować tam pełne szaleństw zabawy.

Bezpieczeństwo

Kupując dywan do dziewczęcego pokoju, warto od razu wybrać taki model, który będzie mieć oryginalny antypoślizgowy spód. Dzięki temu zadbamy o bezpieczeństwo naszej pociechy. To prawda, że można osobno dokupić matę antypoślizgową albo zamontować taśmę, jednak praktyka pokazuje, że nie są to tak samo trwałe zabezpieczenia, jak oryginalny spód zabezpieczający przed poślizgiem. Chociaż dziewczynki są z natury grzeczniejsze niż chłopczyki, to również im mogą powstać różne pomysły na zabawę. Z tego względu można sprawdzić, czy materiał dywanu, który planujemy zakupić ma niepalne właściwości.

Dywan do pokoju dziewczynki to decyzja, którą warto bardzo dobrze przemyśleć. Jest to moment, w którym musimy się pilnować, żeby nie zrealizować swojego pragnienia z dzieciństwa, które nie zostało spełnione, ale żeby trafić w potrzeby i upodobania naszego dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here