karnisz metalowy

Odpowiednie ozdobienie ramy okiennej ma ogromny wpływ na całokształt wystroju pomieszczenia. Nie bez powodu producenci karniszy, zasłon i firan prześcigają się z oferowaniem coraz to ciekawszych rozwiązań. W przypadku tych pierwszych dużą popularność zyskały ostatnio nowoczesne karnisze metalowe. Są one świetnym dopełnieniem każdego nowoczesnego wnętrza. Karnisze metalowe kupimy w wielu kształtach z różnymi ozdobnymi końcówkami. W ofercie producentów znajduje się także wiele kolorów. Jak więc zdecydować o wyborze karnisza do nowoczesnego pomieszczenia?

Okrągłe czy kwadratowe karnisze metalowe?

Nowoczesne wystroje często pełne są ostrych krawędzi. Nawet nowoczesne narożniki projektowane są w taki sposób, by pasowały kształtem do reszty wystroju. Warto więc zdecydować się na nowoczesne karnisze kwadratowe, które dobrze odnajdą się w minimalistycznych i futurystycznych wnętrzach. Czy to oznacza, że okrągłe karnisze metalowe nie będą pasować do nowoczesnego wnętrza? To zależy. Ważne, by każdy element wystroju pomieszczenia wzajemnie się uzupełniał. Dzięki temu zachowamy w pomieszczeniu harmonię. Kwadratowe karnisze metalowe są więc ciekawą alternatywą dla tradycyjnych okrągłych i na pewno lepiej wpasują się w typowo nowoczesne wnętrze ze względu na swój kształt.

Jaki kolor karnisza kwadratowego wybrać?

Zgodnie z ideą minimalizmu, typowo nowoczesne pomieszczenie powinno być w stonowanych i jednakowych barwach. Taki sam powinien więc być kwadratowy karnisz. Materiał metalowych karniszy pozwala na uzyskanie praktycznie każdego koloru, dzięki czemu wybór jest na pewno szeroki. Pewnym standardem w nowoczesnych karniszach są kolory czarny i srebrny. Są niezwykle uniwersalne i z całą pewnością będą pasować do większości wnętrz. Szczególnie srebrne karnisze kwadratowe odnajdą się w praktycznie każdym wnętrzu. W każdym razie kolor należy dobierać ze zwróceniem szczególnej uwagi na elementy wykończenia wnętrza. Dzięki temu unikniemy pomyłki i zachowamy kolorystyczną harmonię. W nowoczesnych pomieszczeniach powinniśmy unikać karniszy kwadratowych złotych tak jak i białych, które sprawdzą się w mało którym wnętrzu.

Nowoczesne karnisze pojedyncze czy podwójne?

Na to pytanie bardzo łatwo sobie odpowiedzieć. Jeśli planujemy powieszenie firan wraz z zasłonami, to nowoczesny karnisz podwójny będzie oczywistym wyborem. Jednakże warto zwrócić uwagę na fakt, że nowoczesne wnętrza coraz rzadziej łączą ze sobą te dwa tekstylia. Zwykle mamy do czynienia z zainstalowanymi w oknach plisami, przez co nie ma konieczności instalowania zasłon i firan. Z tego powodu podwójny karnisz lepiej sprawdzi się we wnętrzach bardziej klasycznych. Pamiętajmy, że nie jest on minimalistycznym rozwiązaniem. Karnisz podwójny zdecydowanie bardziej odstaje od ściany, przez co zwraca na siebie większą uwagę. Z tego powodu lepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie cienkiego karnisza pojedynczego i powieszenie na nim ozdobnej firanki, która delikatnie przyozdobi rogi każdego nowoczesnego salonu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here