Jaki klimatyzator wybrać do mieszkania?

Jeszcze do niedawna posiadanie klimatyzatora było uznawane za luksus. W obecnych czasach klimatyzacja w mieszkaniu jest spotykana coraz częściej. Kiedy za oknem z nieba leje się żar, a nam ciężko jest funkcjonować w upalne dni, klimatyzator będzie idealnym rozwiązaniem. Zastanówmy się jednak jaki klimatyzator wybrać, aby spełnił nasze oczekiwania i zapewnił przyjemny chłód.

Najpopularniejszymi modelami obecnie są klimatyzatory naścienne. Ich niezwykłą zaletą są dobre parametry, małe wymiary i cicha praca. Ponadto urządzenie możemy dopasować do wystroju mieszkania. Zdecydować możemy się na klimatyzator o białym, srebrnym, czarnym kolorze, tudzież wybrać podświetlane panele. Wybór mamy niemal nieograniczony.

Warte uwagi są także klimatyzatory kasetonowe, które sprawdzają się szczególnie w wyższych pomieszczeniach. Model ten posiada czterostronny lub obwodowy wypływ powietrza, które równomiernie rozprowadzane jest po całej powierzchni mieszkania. Klimatyzacja montowana jest w podwieszanym suficie, a więc widoczny jest tylko niewielki panel, który elegancko prezentuje się w mieszkaniu.

Warto rozważyć także montaż klimatyzatora kanałowego, który ma jedną, bardzo ważną zaletę – jest najcichszy. Klimatyzator można zabudować, a miejsce wypływu powietrza zakończyć kratką wentylacyjną. Dzięki temu urządzenie będzie niewidoczne, a więc nie będzie ingerować w wystrój mieszkania. Ponadto urządzenie takie umożliwia klimatyzowanie kilku pomieszczeń w tym samym momencie. Temperatura nawiewu jest uśredniona we wszystkich pomieszczeniach. Urządzenie jest także bardzo proste w obsłudze.

Zakup klimatyzatorów przenośnych

Ostatnio coraz popularniejszy jest zakup klimatyzatorów przenośnych. Ich główną zaletą jest to, że w dowolny sposób możemy planować rozmieszczenie urządzenia. Niestety z tego powodu, że sprzęt jest  jednoczęściowy, jest dość głośny. Źródłem hałasu są przede wszystkim wentylatory. Trzeba się liczyć z tym, że klimatyzatory mobilne nie będą ciche.

Warto zastanowić się także nad klimatyzatorami okiennymi. Instalowane są one w otworach okiennych lub w murze. Ich główną zaletą jest to, że proste w montażu, obsłudze, a także atrakcyjne cenowo. Nawiewane powietrze rozprowadzane jest swobodnie i równomiernie po pomieszczeniu. Niestety trzeba liczyć się z tym, że klimatyzator okienny jest głośny.

Na rynku dostępne są także klimatyzatory przypodłogowe, które są montowane tak samo jak grzejniki, a więc wizualnie dobrze się prezentują i nie zaburzają wystroju pomieszczenia. Tego rodzaju urządzenie charakteryzuje się atrakcyjnym wyglądem, niskim poziomem hałasu oraz sprawnym rozprowadzaniem powietrza. Ten model częściej wykorzystywany jest w biurach, niż w mieszkaniach, ale zyskuje coraz większe grono zainteresowanych.

Wybierając klimatyzator warto zastanowić się na jakich funkcjach najbardziej nam zależy (poziom hałasu, łatwość w obsłudze, moc chłodnicza), a także określić jakim budżetem dysponujemy. Z zamontowanym w domu klimatyzatorem z pewnością łatwiej nam będzie przetrwać upalne dni. Montaż klimatyzacji w domu jest bardzo dobrym rozwiązaniem na lata.

Źródło: Nieproblem.pl – Serwis klimatyzacji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here