Jakie designerskie obrusy do twojego salonu?

Chcesz odświeżyć swój salon bez dużych nakładów finansowych oraz przewracania wszystkiego do góry nogami? Jest na to jeden bardzo prostu sposób. Wystarczy wymiana tekstyliów na nowe. Mowa tutaj przede wszystkim o zasłonach, narzutach, czy też obrusach. To właśnie tym ostatnim poświęcony jest nasz artykuł w którym podpowiadamy, czy warto sięgać po designerskie obrusy, oraz jak je dobierać. Zapraszamy do lektury wszystkich, którzy pragną odnowić swój salon oraz inne wnętrza.

Koniec z nudą

Tekstylia domowe nie muszą być wcale nudne. Udowadnia to coraz większa liczba sklepów, jakie oferują ich designerskie wersje. Wśród nich znajdziemy również wiele designerskich obrusów. Przykładem może być w tym wypadku sklep Room99, jakiego asortyment zobaczycie pod poniższym adresem: room99.pl. Dla kogo są one przeznaczone? W głównej mierze dla osób jakie lubują się w nowoczesnym designie i którym zależy na wyrazistym stylu własnego wnętrza.

Dlaczego właśnie designerskie obrusy?

Zapewne zastanawiacie się, czym różnią się one od standardowych. W przeciwieństwie do standardowych „marketowych” tekstyliów po jakie najczęściej sięgamy, wyróżniają się one wysoką jakością oraz trwałością. Wykonane są z ekologicznych materiałów i tworzyw, nie tylko przyjaznych dla środowiska, ale również dla ludzi. Co to oznacza w praktyce? Są one zdecydowanie bardziej miłe w dotyku, niż zwykłe tekstylia. Ma to szczególne znaczenie w przypadku pościeli, koców, oraz pledów, jakie powinny zapewniać nam poczucie przytulności i wysoki komfort użytkowania. Materiał dobrej jakości to również zdecydowanie dłuższa żywotność. Choć tekstylia designerskie nie należą do najtańszych to możemy być przynajmniej pewni, że posłużą nam przez długi czas.

Wspomniane wyżej cechy dotyczą również obrusów designerskich. Jakość materiału w ich wypadku ma szczególne znaczenie, bowiem kładziemy je zwykle na stołach w salonie, czy jadalni, które są często użytkowane, a więc mogą łatwo ulec zabrudzeniu, czy też zniszczeniu. Podobnie jak i przy innych nowoczesnych tekstyliach obrusy designerskie wyróżnia niepowtarzalny wygląd. To nie tylko kolory (najczęściej utrzymane w odcieniach szarości, bieli zgodnymi ze skandynawskim stylem), ale przede wszystkim interesujące, geometryczne wzory, jakie potrafią nadać wnętrzu szczególnego charakteru.

Jak dobierać obrusy?

Przede wszystkim musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy nasz obrus ma pełnić praktyczną funkcję, czy też raczej być ozdobnikiem. W tym drugim wypadku warto zastanowić się nad wyborem bieżnika, który jest bardziej subtelny od dużego obrusu. Idealnie sprawdzi się on jako dekoracja stolika kawowego, czy też niedużej ławy. Jeśli nasz salon połączony jest z jadalnią to będziemy potrzebować dużego obrusu na stół przy którym spożywamy posiłki. Nie zaszkodzi jeśli będzie on nieco gorszej jakości, niż pozostałe tekstylia. (Mimo wszystko niektórych zabrudzeń nie da się domyć). Zwróćmy też uwagę, by był on utrzymany w podobnym stylu, co i reszta wnętrza. Stylistyczna harmonia przełoży się na maksymalnie komfortową atmosferę we wnętrzu, a ta jest przecież najważniejsza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here