klamki do drzwi wewnętrznych

Urządzając nasze mieszkanie, z całą pewnością przyjdzie moment, gdy będziemy musieli wybrać wewnętrzne drzwi do każdego z pomieszczeń. A jeśli decydujemy się na drzwi, to równocześnie musimy pomyśleć nad odpowiednią stylistycznie klamką. Wybór jest naprawdę spory, więc z łatwością znajdziemy klamki do nawet najbardziej wyszukanego stylu. Dzięki temu nasze klamki do drzwi będą pełnić nie tylko swoją funkcję, ale także staną się pasującym do wnętrza elementem dekoracji. Na co w takim razie zwrócić uwagę przy zakupie klamki do drzwi?

Stylistyka i masywność klamki do drzwi

Pierwszą rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę przy wyborze klamki do drzwi, jest stylistyka i masywność. Zasada jest prosta, a mianowicie im grubsze i bardziej masywne drzwi, tym klamka powinna być większa. Trudno sobie wyobrazić otwierania grubych, jednolitych drewnianych drzwi delikatną klamką, którą nawet ciężko chwycić. Taka, choćby nawet czarna klamka do drzwi sprawdzi się świetnie w przypadku skrzydeł z oknami lub wykonanych z cienkiego materiału. Do tego warto zwrócić uwagę na stylistykę do drzwi, ponieważ klamka do drewnianych żłobionych skrzydeł będzie inna, niż do tych prostych nowoczesnych.

Klamki do drzwi a wystrój wnętrza

Zakładając, że drzwi wybraliśmy pod wystrój wnętrza, to nie powinniśmy mieć problemu z dopasowaniem odpowiedniej klamki. Warto jednak zwrócić uwagę na dopasowanie kolorystyczne. Okazuje się bowiem, że takie elementy jak uchwyty mebli, kolor okien, ram obrazów czy też lampy sufitowej mogą być odpowiedzią na pytanie o kolor klamki do drzwi wewnętrznych. Tak dobrana z całą pewnością będzie się dobrze prezentowała. W przypadku nowoczesnych wystrojów bardzo często będzie to czarna klamka do drzwi, o ile w tym kolorze utrzymamy pozostałe elementy wnętrza.

Kierunek otwierania drzwi

Przy zakupie klamki do drzwi wewnętrznych zwróćmy uwagę na stronę, dla której jest ona dostosowana. Choć obecnie wiele produktów oferuje montaż z obu stron, to jednak warto zwrócić na to uwagę.

Kolor klamki do drzwi wewnętrznych a okucia i zawiasy

Kolejnym sposobem na dopasowanie koloru jest zwrócenie uwagi na zawiasy i okucia. Jeśli te pierwsze są dobrze widoczne, to warto rozważyć kupno klamki do drzwi wewnętrznych w tym właśnie kolorze. Z kolei obecne często przy drewnianych drzwiach okucia już całkowicie definiują nam kolor. Najczęściej są czarne, co sprowadza nas do tego, że jedynym właściwym wyborem będą właśnie czarne klamki do drzwi. W przypadku niewidocznych okuć i zawiasów mamy z kolei większą swobodę wyboru koloru.

Jaki kolor klamki do białych drzwi wewnętrznych?

Biały jest chyba najbardziej uniwersalnym kolorem drzwi wewnętrznych. Pasować do niego będą zarówno nowoczesne czarne klamki do drzwi, jak i bardziej wyszukane produkty w kolorze srebrnym lub złotym. Dzięki temu za pomocą klamki możemy zdefiniować charakter naszych drzwi, które mogą stać się pasującym elementem wnętrza nawiązującego do klasyki, ale także takiego całkiem futurystycznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here