mieszkanie od dewelopera

Część osób zastanawia się nad tym, co jest lepszym rozwiązaniem- kupno mieszkania w stanie deweloperskim czy z rynku wtórnego. Z pewnością podjęcie ostatecznej decyzji nie należy do najłatwiejszych.

Czy warto zdecydować się na zakup mieszkania od dewelopera? Jeśli tak, to dlaczego? Jakie zalety tego rozwiązania możemy wyróżnić?

Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Możliwość urządzenia mieszkania zgodnie z indywidualnymi preferencjami

Mieszkania od dewelopera są wybierane ze względu na to, że łatwiej znaleźć idealny lokal, który wpasuje się w nasze potrzeby. Kiedy zdecydujemy się na poszukiwania na rynku wtórnym, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że trafimy na nieruchomość, która była już wykorzystywana przez kogoś innego. W konsekwencji wyposażenie lub inne elementy nie muszą nam odpowiadać. Wszelkie zmiany w takiej sytuacji są bardzo problematyczne i kosztowne, a przecież tego wolelibyśmy unikać.

Nowe mieszkania Wrocław umożliwiają określenie wszystkich potrzeb już we wczesnym etapie projektowania. To do nas zależy, gdzie znajdą się ścianki działowe lub które z pomieszczeń będzie miało największą powierzchnię.

Wydaje Ci się, że w przypadku rynku wtórnego również jest to możliwe? Masz rację, jednakże nie obędzie się bez problematycznego zaangażowania zaawansowanych ekip remontowych, a znalezienie idealnego mieszkania często graniczy z cudem.

Swoboda w podejmowaniu decyzji

Kiedy zdecydujemy się na zakup mieszkania od dewelopera Wrocław, powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że możemy swobodnie podejmować decyzje związane z wykończeniem wnętrz. W konsekwencji możliwe jest wybranie na etapie budowy koloru, stylu, standardu, a także wyposażenia.

Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku rynku wtórnego, bowiem tam wszelkie zmiany oznaczają konieczność gruntownego remontu, co jest dla nas bardziej kosztowne. Dodatkowo nowe mieszkania od dewelopera charakteryzują się tym, iż znajdują się w ciekawych miejscach, w pobliżu których wyróżnić możemy wiele interesujących lokalizacji, do których warto się wybrać.

Warto wspomnieć o tym, że kupując mieszkania we Wrocławiu lub w dowolnym innym mieście, możemy zdecydować się na interesujący nas metraż czy rozkład pokoi. W przypadku wcześniej wspomnianego rynku wtórnego kwestia ta nie jest tak oczywista i wymusza wiele kompromisów.

Korzystne rozwiązanie pod względem ekonomicznym

Deweloper Wrocław to także korzystne rozwiązanie dla klientów pod względem ekonomicznym. Decydując się na zakup mieszkania z rynku wtórnego, nie zawsze mamy odpowiednią ilość gotówki. Często decydujemy się na kredyt, co wiąże się z oczekiwaniem na decyzję kredytową. W tym czasie ktoś może nas wyprzedzić, a my zmuszeni jesteśmy do dalszych poszukiwań. Do takiej sytuacji z pewnością nie dojdzie w przypadku zakupu lokalu od dewelopera, bowiem już wcześniej dokonujemy rezerwacji.

Dodatkowo ze względu na dużą konkurencje, częstym zjawiskiem są interesujące rabaty i promocje, które z pewnością dodatkowo zachęcają do kupna. W tym miejscu nie można nie wspomnieć o kosztach transakcji, które w przypadku nowego mieszkania są znacznie niższe. Nie musimy płacić żadnej prowizji pośrednikowi nieruchomości, a koszt umowy przedwstępnej dzielony jest pomiędzy dewelopera i inwestora.

Mieszkanie od dewelopera to gwarancja klarowności i maksymalizacji bezpieczeństwa danej transakcji. Jako inwestorzy jesteśmy solidnie zabezpieczeni prawnie, a kupując cokolwiek od osoby prywatnej na rynku wtórnym, narażeni jesteśmy na liczne nieuczciwości ze strony sprzedawców.

Dodatkowe udogodnienia mieszkaniowe

Istotne jest nie tylko mieszkanie, ale także dodatkowe udogodnienia w postaci miejsca parkingowego, garażu, piwnicy, szlabanów, monitoringu, ochrony czy kilku wind. Na takowe możemy liczyć z reguły w mieszkaniach w stanie deweloperskim. Co prawda są to małe szczegóły, jednakże mają one ogromny wpływ na nasz komfort życia. W pobliżu mieszkania od dewelopera często oferowana jest wolna i bezpieczna przestrzeń, która zostaje wykorzystana na plac zabaw dla dzieci.

Co ważne, lokale znajdują się w wielu lokalizacjach, dlatego to od nas zależy czy zdecydujemy się na centrum dużego miasta, czy na obrzeża mniejszego miasteczka. Możemy wziąć pod uwagę najistotniejsze dla nas kwestie, jak chociażby dojazd do pracy, charakter okolicy, ciszę, a nawet bliskość terenów rekreacyjnych. Te wszystkie czynniki sprawiają, że mieszkanie od dewelopera z pewnością jest rozwiązaniem godnym uwagi, a o tym możesz przeczytać tu: https://inkomsa.pl/odbior-mieszkania-od-dewelopera-wroclaw/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here