Jakie plakaty do pokoju dziecka?

0
2441

Pokoje dzieci rządzą się swoimi prawami. To jest ich świat, w który dorośli z reguły nie mogą zbytnio ingerować. Chyba, że mówimy o pokoju kilkulatka. Wtedy rodzice mają o wiele więcej do powiedzenia. Mogą chociażby zawiesić plakaty. Jakie, kiedy i komu? Odpowiedzi szukaj poniżej.

Pokój dziecka – jego twierdza

Najprostszy podział rozwoju dziecka, dzieli go na trzy etapy. Pierwszy możemy nazwać wczesnym dzieciństwem i obejmuje okres od narodzin do osiągnięcia przez dziecko wieku 6-7 lat. Drugi to dzieciństwo, kiedy dziecko staje się coraz bardziej świadome samego siebie oraz tego, czego chce. Kończy się około 11. roku życia. Ostatni to oczywiście nastolatek, czyli okres buntu i kontestowania otaczającego dziecko/młodego dorosłego świata. Przemiany te najlepiej widać gołym okiem, gdy pluszowe misie i lalki ustępują miejsca komputerowi, zaś następnie, gdy dziecko ma już kilkanaście lat, lądują w koszu na śmieci. Widać to też na przykładzie pokoju dziecka. W pierwszych dwóch etapach to my, rodzice, decydujemy o tym, jak ma on wyglądać. Jednak, z każdym kolejnym rokiem to dziecko przejmuje inicjatywę i aranżuje pokój na swój sposób. Dlatego jeżeli zależy ci na tym, by w pokoju dziecka znalazły się plakaty, zawieś je, gdy pociecha jest jeszcze mała. A na co się zdecydować? Oto propozycje dla niej i dla niego.

plakat

Plakaty do pokoju dziecka – dla dziewczynki

Przyjęło się, że pokoje dziewczynek są nieco bardziej „plastyczne”, niż pokoje chłopców. Oznacza to, że łatwiej jest je przekonać rodzicom do konkretnego punktu widzenia. Dziewczynki, ale kobiety również, są bardziej wrażliwe na piękno otaczającego je świata i chcą żyć pośród ładnych i „spokojnych” przedmiotów. Oznacza to, że plakaty do pokoju dziecka sprawdzą się idealnie w tej roli. Plakaty dla dziewczynek pokazują to co piękne, dobre i mądre. Jakie więc będą najlepsze? Możliwości jest całkiem sporo, zaś ostateczny wybór zależy oczywiście od wieku dziecka. Jednak jeżeli mowa o kilkulatce, to najlepiej pasować będą plakaty z motywami zwierzęcymi.

dziecięce plakaty

Plakaty do pokoju dziecka – dla chłopca

W przypadku małego chłopca, można wykorzystać ten sam trik, co w przypadku dziewczynki. A co ze starszym dzieckiem? Polecamy motywacyjne plakaty do pokoju dziecka z cytatami po angielsku. Znajdziesz je na tej stronie – posterilla.pl. Dzieci, zwłaszcza w wieku szkolnym, potrzebują czuć wsparcie od swoich rodziców. Nie zawsze masz czas, by powiedzieć swojemu synowi lub córce, że „możesz wszystko” lub „świat stoi przed tobą otworem”. Motywacyjne plakaty do pokoju dziecka zrobią to za ciebie i będą przypominać, że zawsze wspierasz swoje dziecko w jego dążeniach do celu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here