sofy

Urządzenie salonu o niewielkim metrażu jest sporym wyzwaniem nawet dla osób z doświadczeniem w aranżacji wnętrz. Jedną z najważniejszych decyzji podczas poszukiwań niezbędnych elementów wyposażenia jest wybranie sofy. To właśnie ten mebel zajmuje sporo miejsca i ma niemały wpływ na funkcjonalność pomieszczenia. Sprawdź, na jakie sofy warto zwrócić uwagę, jeśli jesteś właścicielem małego salonu.

Sofa z funkcją spania

W niewielkich pomieszczeniach warto postawić na meble wielofunkcyjne. Do tej kategorii z całą pewnością można zaliczyć sofy rozkładane. Funkcja spania z pewnością przyda się podczas kilkudniowej wizyty gości, popołudniowej drzemki czy też rodzinnego oglądania telewizji. Należy jedynie upewnić się, że w salonie wystarczy miejsca na rozłożoną kanapy i nie będzie konieczne przesuwanie zbyt wielu mebli. Ponadto warto zwrócić uwagę na sposób rozkładania. Najczęściej można spotkać się z modelami z wysuwanym przodem bądź mechanizmem do opuszczania i podnoszenia oparcia.

Sofa z pojemnikiem na pościel

Sofa może być nie tylko meblem wypoczynkowym bądź rozkładanym łóżkiem. Równie dobrze może posłużyć jako schowek np. na pościel, ręczniki czy też zimowe ubrania. Wiele nowoczesnych modeli jest bowiem wyposażonych w pojemną skrzynię ukrytą pod siedziskami. Jest to świetne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku mniejszych mieszkań, w których brakuje miejsca na dodatkowe szafki. Dzięki sofie z pojemnikiem można zaoszczędzić nieco miejsca w salonie i innych pomieszczeniach, a przy okazji być może także wydać mniej pieniędzy na wyposażenie mieszkania.

Sofa narożna

Choć sofy narożne na pierwszy rzut oka wyglądają na duży mebel, to w rzeczywistości zajmują mniej miejsca niż ich tradycyjne odpowiedniki z taką samą liczbą siedzisk. Z tego powodu idealnie nadają się do salonu o mniejszym metrażu. Dodatkowo w sklepie online DKwadrat.pl można znaleźć praktyczne narożniki z funkcją spania. Taka opcja pozwala na szybką transformację sofy z mebla wypoczynkowego w przestronne i niesamowicie wygodne łóżko. Nie brakuje również narożników wyposażonych w pojemniki na pościel.

Sofa nierozkładana

Jeśli funkcja spania i pojemnik na pościel nie są potrzebne domownikom, to warto rozważyć wstawienie do małego salonu klasycznej sofy nierozkładanej. Taki mebel przeważnie nie zajmuje dużo miejsca i na dodatek nadaje aranżacji lekkości. Pomieszczenie może wydać się nieco przestronniejsze zwłaszcza w przypadku nierozkładanych modeli na nóżkach i z wolną przestrzenią pod siedziskami. W małym salonie najlepiej postawić na sofę dwuosobową.

Sofy półokrągłe

Niezwykle oryginalną propozycją do salonu o niewielkim metrażu jest sofa o półokrągłym kształcie. Lekko zaokrąglony mebel zajmuje mniej miejsca niż prosta wersja z taką samą liczbą siedzisk. Bez wątpienia może też być główną ozdobą pomieszczenia, co jest istotne w przypadku braku przestrzeni na dodatkowe dekoracje. Taka sofa będzie wyglądać świetnie zarówno pośrodku pokoju, jak i w narożniku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here