Jakie trendy pojawią się we wnętrzach w 2021 roku

Z każdym rokiem światowi projektanci wnętrz przygotowują kierunki, w których będą podążać tendencje wzornicze. Czy wiesz, jakie trendy pojawią się we wnętrzach w 2021 roku?

Obłe meble

W tym sezonie ogromnym powodzeniem cieszą się meble o zaokrąglonych brzegach. Warto uwzględnić ten trend podczas swoich wyborów zakupowych. Obła kanapa do salonu prezentuje się lekko i przytulnie. Zachęca do odpoczynku i spędzenia czasu z bliskimi. Miękkie linie będą tym, co pożądane w dobrze urządzonych wnętrzach. Elegancki narożnik do salonu zaskakuje ergonomią i płynnością kształtu.

Kolory zaczerpnięte z natury

Kolorystyka, która będzie królować we wnętrzach w 2021 roku to przede wszystkim beże. Delikatne, neutralne odcienie wprowadzać będą do mieszkania poczucie ładu i harmonii. Urządzając od podstaw salon, warto zdecydować się na pikowane kanapy właśnie w tym odcieniu. Łagodna kolorystyka pasuje do wielu różnych dodatków i nieprędko wyjdzie z mody. Beżowe tapicerowane meble wspaniale korespondują z zielonymi roślinami doniczkowymi, tkanymi donicami i pledami, a także z rattanowymi krzesłami i ażurową lampą zawieszoną przy suficie.

Plecionki

Plecionka będzie pojawiać się w bardzo różnych dodatkach wnętrza. Sprawdzi się w przypadku donic na rośliny, mis, podkładek pod talerze czy też lamp i abażurów. Są wdzięczne i wprost nawiązują do natury. Plecionka jest bezpretensjonalnym dodatkiem, który dodaje mieszkaniu sporo przytulności.

Meble w kolorze jasnego drewna

Ciepłego, domowego charakteru wnętrzu na pewno dodadzą jasnobrązowe meble. Nie przytłaczają one mieszkania, dlatego sprawdzą się nawet na niewielkich metrażach. Świetnie pasują do kolorów ziemi, ale również mocniejszych akcentów kolorystycznych. Stanowią atrakcyjne tło dla oryginalnych akcentów.

Tapety z motywami kwiatowymi i zwierzęcymi

Natura jest we wnętrzach widoczna także pod jeszcze inną postacią, mianowicie tapet bogato zdobionych motywami roślin i zwierząt. W ten sposób najłatwiej wprowadzić trochę fauny i flory – nawet do tych mieszkań, których widok z okna nie wskazywałby, że znajdujemy się w środku lasu. Obcowanie z naturą daje ukojenie i rozładowuje stres, dlatego warto wprowadzić ją do mieszkania choćby pod postacią tapety.

Podsumowując, rok 2021 we wnętrzach będzie orbitował wokół tematu natury. Neutralna kolorystyka, mnóstwo zieleni, motywy zwierzęce i kwiatowe przewijające się na tapetach, drewniane meble i urocze plecionki – tego na pewno nie powinno zabraknąć w dobrze zaaranżowanej domowej przestrzeni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here