Krzesła do nowoczesnego mieszkania lub domu – zainspiruj się

0
1078

Krzesło jest tym rodzajem mebla, które występuje w każdym mieszkaniu lub domu. Pomyśl ile razy w ciągu dnia domownicy korzystają z siedziska. Śniadanie, obiad, kolacja, odwiedziny gości, odrabianie lekcji, zaległa praca przy stole – to tylko kilka przykładów. Ale krzesła nie posiadają jedynie funkcji użytkowej. Dobrze dobrane krzesła stanowią świetną dekorację i często wyznaczają styl, w jakim urządzono całe pomieszczenie, w którym się znajdują.

Krzesła tapicerowane

Krzesła tapicerowano, czyli obijano tkaninami od wieków. Możliwość siedzenie na miękkim siedzisku przez długi czas była jednak zarezerwowana jedynie dla władców i ich świty. Zmiany społeczne i rozwój gospodarczy umożliwiły nam wszystkim korzystanie z wygodnych krzeseł. Nowoczesne wnętrze nie wyklucza, a wręcz przyciąga krzesła tapicerowane. Właściwie dobrane do wnętrza, są synonimem komfortu i dobrego gustu.

Większość krzeseł tapicerowanych posiada drewniany stelaż. Zatem nogi, siedzisko i oparcie zrobione są z drewna. Drewno jest z jednej strony materiałem bardzo wytrzymałym, ale z drugiej strony materiałem podatnym na kształtowanie. Co ciekawe, można mu nadać nie tylko proste kształty, ale za pomocą pilarki do cięcia krzywoliniowego można mu nadać również kształty nieregularne.  

O ostatecznym wyglądzie krzesła decyduje jednak rodzaj dobranej tapicerki. Należy przyznać, że producenci mebli tapicerowanych pozostawiają nam trudny orzech do zgryzienia. Wybór jest bowiem tak szeroki, że trudno się zdecydować. Aby ułatwić sprawę, powinniśmy najpierw samodzielnie zastanowić się, co będzie pasowało do naszego wnętrza. Chodzi przede wszystkim o kolor nóżek, rodzaj tkaniny, którą ma być obite krzesło oraz o jej kolor.

Drewniane nóżki krzesła mogą występować w różnych kolorach drewna (na przykład: dąb, sosna, jesion). W nowoczesnych wnętrzach szykownie wyglądają krzesła z drewnianymi nóżkami, pomalowanymi na kolor biały, szary lub czarny. Ważny jest również wybór tkaniny, którą pokryto krzesło tapicerowane. Istotne, aby była odporna na częste użytkowanie i umożliwiała szybkie zmycie ewentualnych plam.

Osobom, które lubią, gdy ich wnętrza wyróżniają się od innych, polecić można krzesła tapicerowane z elementami wykonanymi ze stali. Przykładem takiego mebla jest krzesło Bondi oferowane przez sklep Hugle. To stabilne i wygodne krzesło obite jest welurowymi poduszkami, co daje niesamowite wrażenie estetyczne.

Krzesła z tworzywa

W ofercie sklepu Hugle znajdują się również krzesła wykonane z tworzywa. Są to meble, których zasadniczym atutem jest wykonanie z wytrzymałego materiału odpornego na czyszczenie. Tego rodzaju krzesła nadają się zatem również na balkon lub taras.

Krzesła wykonane z tworzywa sprawdzają się we wnętrzach urządzonych minimalistycznie. W ofercie sklepu są różne modele. Gdy szukamy do mieszkania krzeseł w szarym kolorze, to warto pomyśleć o zakupie krzesła Edsberg. Jeśli natomiast krzesła mają wprowadzić do naszego mieszkania trochę koloru, to warto przyjrzeć się krzesłom z linii Alesund lub Halden.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here