Kuchnia z wyspą - wady i zalety

Kuchnia to prawdziwe serce domu. To miejsce, w którym nie tylko powstają posiłki, ale również toczy się rodzinne życie.

Nic więc dziwnego, że wiele osób chce zadbać o to, by miejsce to było jak najbardziej funkcjonalne a jednocześnie efektowne i stylowe. Wśród wielu propozycji, które pojawiają się w mieszkaniowych poradnikach szczególnie dużą popularnością cieszą się ostatnio kuchnie z wyspą. Czym są? Jakie są ich wady i zalety? Sprawdźmy!

Wyspa kuchenna czyli?

Zacznijmy od początku a więc od wyjaśnienia czym jest wyspa kuchenna. Mówiąc najprościej, jest to rozwiązanie aranżacyjne, które polega na zainstalowaniu na środku kuchni konstrukcji, która ma ułatwić nam przygotowanie posiłków. Wyspy kuchenne mogą mieć różny wygląd i zastosowanie. Od prostych bloków, na których umieszczony zostaje blat, poprzez połączenie blatu kuchennego z miejscem do spożywania posiłków aż po dodatkowe szafki lub miejsce na palniki. Dzięki temu każdy z nas może stworzyć taką wyspę, jakiej potrzebuje by gotować komfortowo.

Efektowny wygląd

Jedną z najważniejszych zalet wyspy kuchennej jest jej wygląd. Sprawia, że kuchnia wygląda stylowo i profesjonalnie. Co więcej, w dzisiejszych czasach wyspa kuchenna może być wykonana z różnego rodzaju materiałów (np.drewna czy kamienia), które pozwalają podkreślić styl kuchni. Dla wielu osób wyspa kuchenna jest więc nie tylko rozwiązaniem funkcjonalnym i praktycznym, ale również prawdziwą ozdobą kuchni.

Wygoda przygotowywania posiłków

Każdy, kto zajmuje się gotowaniem wie, że jest to zajęcie, które wymaga przestrzeni. Kilka garnków, deska do krojenia, tarka, łyżki – to wszystko zajmuje sporo miejsca, którego często brakuje nam na stole czy kuchennym blacie. Wyspa kuchenna to rozwiązanie tego problemu i spora ilość miejsca, które dodatkowo dostępne jest z każdej strony. Posiadanie wyspy w swojej kuchni sprawia więc, że staje się ona miejscem znacznie bardziej komfortowe.

Warto również wspomnieć o tym, że wyspa w kuchni to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią wspólne gotowanie. Dzięki niej przyrządzanie posiłków w parze lub grupie staje się znacznie łatwiejsze i bardziej przyjemne.

Czy wyspy kuchenne mają wady?

Znamy już podstawowe zalety kuchni z wyspą. Czy jednak rozwiązanie to ma jakieś wady? Jak w przypadku każdego innego sposobu urządzania kuchni – wyspa nie sprawdzi się wszędzie. Wykonanie jej w niewielkiej kuchni, której powierzchnia jest mocno ograniczona – mija się z celem. Wyspa nie tylko nie ułatwi nam gotowania, ale może wręcz sprawić, że poruszanie się po kuchni będzie mocno utrudnione.

Bywa również, że wyspa kuchenna jest po prostu źle zaaranżowana, co utrudnia jej wykorzystanie – przykładowo, jest zbyt wąska by móc ją wykorzystywać podczas gotowania. Dlatego też, decydują się na takie rozwiązanie warto skorzystać z pomocy doświadczonych profesjonalistów, którzy wykonają odpowiedni projekt.

Podsumowując, kuchnia z wyspą to nowoczesne rozwiązanie, które możemy znaleźć w wielu mieszkaniach w tym również w tych, które oferuje wrocławski deweloper WPB sp. z o.o.. Warto jednak mieć świadomość, że rozwiązanie to idealnie sprawdza się jedynie w przypadku dużych, przestronnych kuchniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here