Kuchnie angielskie

Kuchnia w angielskim stylu to kwintesencja elegancji – jest piękna i szykowna, a jednocześnie bardzo przytulna. Aranżując takie wnętrze należy pamiętać o pewnych charakterystycznych cechach tego stylu oraz o odpowiednich meblach. Jaka powinna być kuchnia w stylu angielskim?

Czym charakteryzuje się kuchnia w stylu angielskim?

To co wyróżnia kuchnię w angielskim stylu, to szlachetna elegancja oraz wyrafinowanie. Takie wnętrze jest niezwykle piękne i przytulne. Jednocześnie cała aranżacja w angielskim stylu zawsze jest też podporządkowana tej zasadniczej funkcji, czyli codziennemu przygotowywaniu posiłków oraz ich spożywaniu. Bardzo ważnym elementem aranżacji są więc meble kuchenne w angielskim stylu.

Kuchnia w angielskim stylu to wnętrze jasne i przytulne. W takiej aranżacji najczęściej wykorzystuje się wybarwienie białe i kremowe. To co jeszcze charakteryzuje kuchnię angielską, to stylizowane ażury, zdobienia, przeszklone witryny. Zabudowa kuchenna w stylu angielskim powinna być spójnym ciągiem, który wypełniony jest szafkami, szufladami oraz półkami. Aby zachować pełną funkcjonalność kuchni w takim stylu, często na środku pomieszczenia ustawia się wyspę, ewentualnie łącząc kuchnię z jadalnią – na środku dobrze jest ustawić stół. W aranżacji nie można oczywiście zapominać o odpowiednim doborze armatury, zlewu oraz sprzętu AGD. Wszystko musi być ze sobą spójne.

Kuchnia w angielskim stylu to doskonałe rozwiązanie nie tylko do dużych przestrzeni, ale też do tych małych kuchni na przykład w mieszkaniu. Warto tutaj bowiem zwrócić uwagę na to, że jasne kolory optycznie powiększą takie pomieszczenie.

Jakie meble do angielskiej kuchni?

Jak już wspomnieliśmy wyżej, meble w kuchni angielskiej muszą tworzyć jeden spójny ciąg. I jest to element konieczny, aby faktycznie zachować w aranżacji kuchni stuprocentowy styl angielski. Ponadto, meble te muszą być wypełnione szafkami, pólkami, szufladami – jest to nie tylko charakterystyczna cecha dla tego stylu, ale również element, który sprawia, że kuchnia staje się w pełni funkcjonalna i bardzo komfortowa. Meble kuchenne w angielskim stylu bardzo często wykonywane są z naturalnych materiałów, takich jak drewno czy kamień.

Wybierając meble do kuchni w angielskim stylu zwrócić trzeba więc uwagę na ich odpowiedni design oraz jakość wykonania. Idealnym rozwiązaniem będą kuchnie angielskie z oferty mebli Rad-Pol. Posiadają one wszystkie cechy typowej angielskiej kuchni, o których wspomnieliśmy wyżej. Zachwycają swoim designem – przepięknie rzeźbione i perfekcyjnie wykończone. Są to meble, które spełniają wysokie standardy i z pewnością zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników. Wystarczy do nich dobrać odpowiednie dodatki oraz akcesoria w stylu angielskim i przepiękna kuchnia gotowa. Pełną ofertę kuchni angielskich Rad-Pol obejrzeć można w salonie oraz na stronie internetowej pod adresem http://www.rad-pol.com.pl/oferta/kuchnie/kuchnia-angielska.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here