Lubimy się otaczać ładnymi drobiazgami więc warto zadbać też o ładne ściany

0
1570

Każdy z nas przyzna, że ładne dodatki potrafią stworzyć miłą atmosferę w danym miejscu, i jeśli są odpowiednio dobrane i nie jest ich za dużo to razem tworzą naprawdę ciekawą całość. Na szczęście teraz jest tak wiele sklepów, które oferują rożnego rodzaju drobiazgi, że do każdego wnętrza można znaleźć coś dla siebie. Szczególnie jeśli chodzi o stworzenie specjalnego nastroju w momencie, kiedy zbliżają się jakieś święta.

Ostatnio bardzo popularne jest zdobienie swoich mieszkań w nawiązaniu do daty zbliżającej się w kalendarzu. I tak w okresie przed świętami Wielkanocnymi sklepy wypełnione są różnego rodzaju jajeczkami, kurczaczkami, zajączkami oraz wszelkiego rodzaju dodatkami w kolorach wiosennych. Przed świętami Bożego Narodzenia wystawy przepełnione są bombkami, choinkami, śnieżynkami, mikołajami i wieloma rekwizytami przypominającymi okres zimowy. Na Halloween, które w Polsce staje się coraz bardziej popularną rozrywką, witryny sklepowe zmieniają kolory na pomarańczowy, a praktycznie w każdym z nich można zauważyć dynię lub coś związanego z tym dniem. Podobnie jest z walentynkami i wieloma innymi wydarzeniami w ciągu roku. Dzięki nim możemy zadbać o iście świąteczny nastrój w każdym domu.

Ściany jednakowe przez cały rok

Według konsultanta sklepu Dekorolka, są jednak elementy wyposażenia naszego mieszkania, których nie zmienimy tak łatwo, dlatego decydując się na ich wykonanie na początku musimy zadbać o to aby sprawiały nam radość przez dłuższy czas. Mowa o pokryciu ścian. Możliwości jest wiele, możemy ściany pomalować, położyć płytki, pokryć je tapetą lub fototapetą. Można też dokonać różnego rodzaju kombinacji tych wariantów i stworzyć wyjątkowe wnętrze. Trzeba zwrócić uwagę jak będą używane dane ściany. Odporne na zabrudzenia pokrycie ścian powinno znaleźć się w kuchni i przedpokoju, bardziej nastrojowe i uspokajające w sypialni, kolorowe w pokoju dziecięcym i przyjemne, eleganckie w salonie. O ile nasza ściana nie jest pokryta jakąś wzorzystą tapetą lub ciekawą fototapetą, przedstawiającą na przykład jakiś ciekawy widok, lub miasto w czarno-białych odcieniach, to warto zadbać aby na niej coś wisiało. Ściany bez obrazów stwarzają wrażenie pustki. Obrazy stanowią uzupełnienie każdego wnętrza. Można również powiesić ramki ze swoimi ulubionymi zdjęciami, jednak jest to dosyć ryzykowne rozwiązanie jeśli zdjęcia są kolorowe, gdyż mogą stwarzać wrażenie chaosu. Dlatego lepiej jest ozdobić ścianę jakimś obrazem. Aby było ciekawiej można z danego wizerunku stworzyć kilka mniejszych obrazów, które razem będą tworzyły ciekawą kompozycję. Co więcej decydując się na gotowy obraz, ze względu na ogromną ilość wzorów, można dobrać rysunek, który będzie w każdym calu odpowiadał wystrojowi danego pomieszczenia. Nada charakter każdemu pokojowi. O takie dodatki warto zadbać aby w danym pomieszczeniu czuć się naprawdę dobrze. Dekoracji ścian nie zmienia się zbyt często dlatego należy poświecić odpowiednią ilość czasu aby je najlepiej ozdobić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here