Lustro łazienkowe - tradycyjne czy dekoracyjne?

Jednym z najważniejszych elementów, który musi koniecznie znaleźć się w każdej łazience jest lustro. Spełnia ono dwie podstawowe role. Przede wszystkim pozwala ono nam się przejrzeć i dokonać ewentualnych zmian w naszym wyglądzie. Drugim istotnym plusem są walory estetyczne takiego lustra. Łazienka wygląda po prostu zdecydowanie lepiej. Już podczas fazy projektowania łazienki warto zastanowić się nad doborem lustra.

Rodzaje luster

Lustra łazienkowe należy w pierwszej kolejności podzielić na dwa podstawowe rodzaje: dekoracyjne oraz tradycyjne. Sam wybór rodzaju jest już w pełni kwestią indywidualną. Niemniej osoby stawiające w znacznym stopniu na aspekty wizualne łazienki zapewne wybiorą lustro dekoracyjne. Jednakże dobór takiego lustra jest znacznie trudniejszy. Musi ono dobrze komponować się z pozostałymi elementami znajdującymi się w łazience, oddając jej styl. Chcąc uzyskać dobry efekt wizualny warto poprosić o pomoc fachowca. Jeśli zaś mowa o lustrach tradycyjnych, to te najczęściej nie są ekstrawaganckie, a wręcz przeciwnie. W lustrach tego typu dominują kształty owalne, prostokątne oraz kwadratowe. Także rama w tym przypadku nie jest żadnym wymogiem. 

Lustra ozdobne i tradycyjne

Sam zakup lustra ozdobnego to jedynie początek. Tego typu lustro sprawdzi się szczególnie w mniejszych łazienkach. Dlaczego? Odpowiedni dobór miejsca lustra sprawi, że łazienka zostanie powiększona optycznie. Najlepszym do tego miejscem jest boczna ściana, tak by w lustrze odbijało się wnętrze łazienki. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Pamiętać należy, że lustro ma także funkcję praktyczną. Trzeba więc zadbać o wysokość oraz dokładną pozycję lustra. W celu jego upiększenia, jak i całej łazienki warto zaopatrzyć się w takie, które posiada wbudowane lampki. Kolejnym ciekawym dodatkiem jest półeczka na drobne kosmetyki i tym podobne rzeczy. 

Podczas wyboru lustra warto także rozważyć opcje zakupu tradycyjnego modelu. Jego ogromną zaletą jest przede wszystkim uniwersalność- lustro tradycyjne sprawdzi się w praktycznie każdej łazience. Ponadto jest ono tańsze, co w przypadku luster ozdobnych jest rzadkością. 

Podsumowanie

Reasumując, wybierając lustro do łazienki warto na wstępie podzielić na dwa typu: tradycyjne oraz zwierciadło dekoracyjne. Sam wybór jest uzależniony od indywidualnych preferencji i potrzeb. Lustro dekoracyjne, jak sama nazwa wskazuje ma za zadanie przede wszystkim upiększać łazienkę. Zaś lustro tradycyjne mimo swoich prostych kształtów również się sprawdzi, a ponadto jest tańsze. Bez cienia wątpliwości oba rodzaje luster są godne polecenia i warte uwagi. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here