Mieszkania w bloku idą w parze z małym metrażem. Mało kto może sobie pozwolić na pełną swobodę w urządzaniu mieszkania. Jednak niezależnie od tego, czy stoimy przed wyzwaniem urządzenia kawalerki, M2, czy M3, musimy uporać się z pomieszczeniem wszystkich mebli tak, by służyły nam jak najlepiej na co dzień.

Narożnik rozkładany do każdego salonu

Każdy salon będzie pełnił określoną rolę, niezależnie od tego, czy mieszkamy w domu jednorodzinnym, czy małym mieszkaniu. Od tych funkcji zależeć będzie, jakie narożnik wybierzemy.

  • Salon jako miejsce przyjmowania gości, to pierwsza rola, jaka nasuwa się nam na myśl o tym pomieszczeniu. Musimy wziąć pod uwagę ilu gości przyjmujemy i ilu domowników korzystać będzie na co dzień z mebli wypoczynkowych. Najlepszym rozwiązaniem będzie tutaj narożnik oraz dodatkowe pufy i fotele. W ten sposób każdy znajdzie miejsce siedzące.
  • Salon jako miejsce odpoczynku musi posiadać wygodny narożnik, którego siedzisko jest niezwykle wygodne, by swobodnie rozsiąść się przed telewizorem. Narożnik ze szezlongiem doskonale się do tego nadaje, ponieważ szersza i dłuższa część kanapy posłuży nam jako leżanka.
  • Salon jako sypialnia, czyli wielofunkcyjne pomieszczenie, które w dzień tętni życiem, a w nocy zmienia się w przytulne miejsce do spania. Strzałem w dziesiątkę jest narożnik rozkładany, który łatwo rozłożysz i złożysz każdego ranka. Tutaj ważnym jest, by postawić na wysokiej jakości siedzisko narożnika. Jego budowa powinna opierać się na elastycznej piance oraz sprężynach, co w dużej mierze wydłuży żywotność narożnika. Taki narożnik będzie porównywalnie wygodny do wysokiej klasy materaca do spania.
  • W małym mieszkaniu każdy schowek jest na wagę złota, dlatego narożnik rozkładany powinien posiadać pojemnik, w którym schowasz pościel. Taki schowek to także idealne miejsce do przechowywania rzeczy, po które nie musimy sięgać codziennie. Dodatkowe kieszenie w boczkach narożnika sprawdzą się jako miejsce do odłożenia książki, czy czasopism. Dzięki temu wszystko jest sprytnie schowane, a swoje ulubione lektury masz zawsze pod ręką.

Narożnik rozkładany Fray

Jak powiększyć mały salon z narożnikiem rozkładanym?

Mała przestrzeń wymaga trików, które optycznie powiększą salon. Dlatego tak dobrze wypadają w tej roli narożniki rozkładane na nóżkach. Narożnik jest często największym meblem w pokoju, dlatego uniesienie go na nóżkach daje efekt lekkości i przestronności. Ma to też praktyczną zaletę, ponieważ podczas odkurzania i mycia podłogi masz dostęp do każdego miejsca pod meblem.

Narożnik rozkładany na nóżkach pozwala uzyskać dodatkową przestrzeń pod meblem, którą wykorzystasz także jako miejsce na pojemnik, który wsuniesz pod kanapę.

Drugim trikiem, który rozświetli i powiększy optycznie salon to wybór jasnego narożnika rozkładanego. Doskonale sprawdzą się tutaj szare tkaniny tapicerowane. Ich uniwersalny charakter pozwoli stworzyć nowoczesne, ale i też ponadczasowe wnętrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here