Wybór mebli kuchennych to podstawa, gdy urządzamy kuchnie. Do wyboru mamy wiele polskich marek — zarówno tych mniejszych lokalnych, jak i gigantów, takich jak Bodzio Meble, czy Black Red White. To, do którego z tych miejsc się wybierzemy, zależy nie tylko od naszej estetyki, potrzeb, ale i zawartości portfela.

Artykuł powstał we współpracy z: mar-ka-kuchnie.pl

Jak szukać mebli kuchennych?

Na samym początku warto nastawić się na dłuższy proces: poszukiwanie idealnych mebli zazwyczaj jest dość czasochłonne, jednak możemy sobie ten proces znacząco umilić. Po pierwsze: sprawdźmy ofertę sklepów meblowych w naszej okolicy. Możemy zapisać adresy sklepów online w zakładkach i w wolnym czasie przeglądać oferty, zapisując te, które najbardziej wpadły nam w oko. Po tym etapie przychodzi czas na przejechanie się i zobaczenie mebli, które nam się podobają na żywo. Proste, prawda?

Porównujmy ceny!

Z pewnością na tym etapie mamy już kilku faworytów. By pomóc sobie z podjęciem decyzji, warto zapoznać się z cenami danych mebli. Meble kuchenne dostępne są w naprawdę ekonomicznych wersjach — szafkę możemy kupić już w cenie krzesła, jednak to zazwyczaj wiąże się z jej jakością. Meble na wymiar są droższe od tych, które możemy dostać od ręki, jednak zapewniają nam spersonalizowane rozwiązania idealnie dostosowane do naszych potrzeb.

Meble na wymiar

Wiele osób żali się, że ciężko jest znaleźć idealne szafki kuchenne w opcji standardowej, a nie na wymiar. Tym samym usługa mebli kuchennych na wymiar staje się coraz popularniejsza. Decydując się na takie rozwiązanie, należy jednak pamiętać, że jest ono relatywnie droższe. Najtańsze meble na wymiar możemy kupić od 700 złotych, jednak w tym przypadku nie powinniśmy liczyć na świetną jakość. Przeciętna półka cenowa mebli na wymiar to: 1100 do 1300 za m/b. W tym przypadku meble te są zabezpieczone taśmą PCV, jak i jakość ich wykonania jest znacznie wyższa.

Decydując się na meble kuchenne, powinniśmy postawić na jakość. W tym przypadku nadmierne oszczędności mogą być zwyczajnie nieopłacalne, szczególnie te kosztem jakości, czy precyzji wykończenia. Zwracajmy tym samym uwagę na jakość szafek kuchennych i ich wykończenie. Nastawmy się także na to, że poszukiwanie idealnej szafki kuchenne nieco potrwa — ale nie bójmy się tego! W końcu to jest inwestycja na lata. Zadbajmy o to, by codzienne przygotowywanie posiłków w kuchni sprawiało nam prawdziwą przyjemność. Dobra aranżacja kuchni i odpowiednie meble z pewnością w tym pomogą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here