Piękny dom to nie tylko wnętrze, ale także elewacja budynku oraz aranżacja wszystkich przynależących do niego zabudowań. Aby dom zachwycał, powinno się zatem zadbać o wygląd tarasu, balkonu i garażu.

Taras zachęcający do wypoczynku

Na tarasie wspaniale się wypoczywa w cieple lenie wieczory oraz w słoneczne jesienne i wiosenne dni. To doskonałe miejsce na grilla, obiad z rodziną czy spotkanie z przyjaciółmi. Wystarczy ustawić praktyczny stół, ogrodowe fotele bądź krzesła oraz lampy, a taras stanie się ulubionym miejscem relaksu po pracy i w weekendy. Aby nic nie zakłócało wypoczynku, warto zainwestować w markizę. Markiza tarasowa pozwala ochronić się przed palącym słońcem lub przelotnym deszczem, a szybki i wygodny system rozkładania i składania zadaszenia ułatwia dostosowanie stopnia ochrony przed słońcem lub deszczem do potrzeb osób wypoczywających na tarasie.

Balkon pełen roślin

Balkon jest mniejszy niż taras, jednak również on może stać się wspaniałym miejscem wypoczynku. Niewielki stolik kawowy i dwa krzesła lub leżaki można otoczyć doniczkami z kwiatami, ziołami czy nawet warzywami – pomidorkami koktajlowymi, mini papryczkami czy soczyście zieloną sałatą. Balkon pełen roślin stanowi wspaniałą ozdobę całego domu, a także jest alternatywą dla ogromnego ogrodu. Jeżeli dom stoi na małej działce lub gdy jego właściciele nie mają czasu, by dbać o liczne rośliny i trawnik, na balkonie można stworzyć mały zielony zakątek, który da namiastkę dużego ogrodu. Warto przemyśleć kwestię zabudowania balkonu szkłem, które nie zmienia wyglądu elewacji i prezentuje się modnie oraz elegancko. Zabudowa balkonowa bezramowa umożliwia również wypoczywanie na balkonie w nieco chłodniejsze dni – podnosi temperaturę na balkonie o około 10 stopni Celsjusza względem temperatury na zewnątrz oraz chroni przed deszczem i wiatrem.

Garaż praktyczny i elegancki

Garaż pełni głównie funkcje praktyczne, jednak nie stanowi to przeszkody, by zadbać o jego wygląd. Może być to zabudowanie, które będzie prezentowało się elegancko – wystarczy zadbać o to, by jego elewacja współgrała z elewacją domu. Dodatkowo warto postawić na funkcjonalną i estetyczną bramę. Brama rolowana do garażu jest jednym z najlepszych wyborów. Jej obsługa jest w pełni automatyczna, a niewielkie rozmiary po złożeniu bramy sprawiają, że może być ona wykorzystywana nawet w małych zabudowaniach. Rolowana brama wykonana z grubych profili jest dodatkowo ocieplona pianką, co zmniejsza utratę ciepła z garażu, a wysokiej jakości metal jest odporny na działanie czynników atmosferycznych, dzięki czemu brama zachowuje doskonały wygląd przez lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here